Pojď hrát Ragby

Proč začít hrát? Proč dát své dítě na ragby? 

Ragby hrají muži, ženy, chlapci a dívky po celém světě. Ragby je přitahuje pro svůj jedinečný charakter budování hodnot.

Ragby je specifickým sportem, ve kterém se uplatní hráči všech typů postav - rychlí, vysocí, malí, silní, apod. Každá pozice v ragby vyžaduje na hráčích specifické dovednosti. V ragby se přihrává rukama, kope, skládá a bojuje o míč. To vyžaduje zapojení celého těla.

Náš sport je postaven na principech přátelství, fair-play, respektu a týmové spolupráce. Každý hráč či hráčka ví, že tyto zásady jsou důležitější než vítězství nebo prohra.

Od prvních kroků se v ragby hráči a hráčky učí základy férovosti, radosti ze hry a respektování rozhodčích a soupeřů.


Děti jsou rozděleny do následujících věkových kategorií. V ragby se přechází do vyšší kategorie v září, kdy začínají nové soutěže dle roku narození. Např. do kategorie U12 ještě patří hráč, který se narodil 1.1. a je mu v září 11let, ale jeho kamarád, který se narodil o den dříve, bude již od září v kategorii U14. 

OZNAČENÍ

NÁZEV KATEGORIE


U6

MINI


U8

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY


U10

STARŠÍ PŘÍPRAVKY


U12

MLADŠÍ ŽÁCI


U14

STARŠÍ ŽÁCI


U16
KADETI
U18 JUNIOŘI


Do kategorie U14 hrají ještě dívky a chlapci společně.


Co s sebou na trénink?

Na trénink na hřišti jsou vhodné kopačky a sportovní oblečení dle počasí (trenky/tepláky, tričko, bunda nebo mikina) . Hrajeme i za deště! U dětí nejsou povoleny kopačky s vyměnitelnými kolíky. Dále mohou mít děti chránič na zuby (doporučujeme) a helmu na hlavu (podobnou té co nosí Petr Čech).


Chci hrát, co mám dělat?

1. Přijď na trénink. Kdy a kde jsou aktuálně tréninky najdeš ve Sportovním kalendáři nebo u každé věkové kategorie. Pokud máš jakékoliv otázky, kontaktuj hlavního trenéra dané kategorie nebo  

- pro mládež  - Honzu Kolečka (733 100 044, jankolecek@seznam.cz)

- Muži (od 17 let) - Michala Ouředníka (724 655 823, ourednik@arc-rugby.cz

2. Když si vyzkoušíš pár tréninků a už víš, že je to sport, kterému se chceš věnovat, nezapomeň se přihlásit do klubu. PŘIHLÁŠKA

A zajít na prohlídku k doktorovi, aby si mohl hrát turnaje a věděli jsme, zda nemáš nějaké zdravotní problémy. Více informací o zdravotních prohlídkách najdeš ZDE

3. Nedílnou součástí je i platba příspěvků. Bližší info najdeš ZDE

4. Stáhni si aplikaci Sportlyzer, přes kterou se dozvíš kdy a kde jsou tréninky a zápasy a nahlásíš svou účast/neúčast na nich. Díky tomu mohou trenéři lépe plánovat tréninky a turnaje a mají po ruce tvé kontakty


Sportlyzer

Vše, co musíte udělat, je vyplnit přihlášku do klubu a stáhnout si do svého telefonu hráčskou (Sportlyzer Player App) nebo rodičovskou (Sportlyzer Parent App) aplikaci buď z App Storu nebo Play Storu (podle toho, jaký telefon používáte).

Pak jen otevřete aplikaci a vložíte do ní svou emailovou adresu, na kterou Sportlyzer pošle ověřovací email. Tento email otevřete ve svém telefonu, klikněte na nabízený odkaz a vaše aplikace je připravena k použití.

 

Hráčská i rodičovská aplikace obsahuje: tréninkový kalendář, možnost potvrzovat účast hráče na trénincích nebo zápasech, údaje o dosavadní účasti, kontakty na trenéry a možnost upravovat kontaktní údaje hráče.


Hráčská aplikace
Hráčská aplikace (Android)
Hráčská aplikace
Hráčská aplikace (iOS)
Rodičovská aplikace
Rodičovská aplikace (Android)
Rodičovská aplikace
Rodičovská aplikace (iOS)