Lékařské prohlídky a pojištění

Licence hráče ČSRU a lékařské prohlídky


Pro účely přihlášení dětí na turnaje a zápasy pořádané ČSRU, prosíme o dodání všech potřebných věcí pro registraci na Českou rugbyovou unii.
Nejprve je nutné vyplnit přihlášku do klubu elektronicky ZDE, zároveň je nutné nahrát do systému průkazovou fotografii hráče.


Zdravotní prohlídka

je povinná pro všechny hráče pravidelně 1x ročně. Bez platné prohlídky nemůže být hráč připuštěn do utkání. Prohlídka probíhá u vašeho lékaře a je hrazena hráčem. Vystavený doklad poté zašlete na adresu [email protected] a ten ho zanese do vaší hráčské licence.


Sportovní prohlídka

včetně zátěžového testu je povinná pro všechny hráče, kteří v roce zahájení sezóny oslaví 12. narozeniny. Je nutné ji vykonat jen při přechodu z kategorie U12 do U14, respektive při nové registraci hráče, pokud jde do kategorie U12 a výš. Lékařský posudek o vstupní lékařské prohlídce (vzor formuláře přiložen) a dále prohlášení o vykonání vstupní lékařské prohlídky (vzor formuláře přiložen) zašlete na adresu [email protected] a ten ho zanese do vaší hráčské licence. I nadále platí, že starší hráči musí pravidelně 1x za rok dodat zdravotní prohlídku. Doporučujeme vykonávat prohlídky se zátěžovým testem, i přesto, že to pak již není povinné. Zátěžový test dokáže zavčas upozornit na možnou vadu srdce.

Sportovní prohlídku pořídíte např. zde:

https://www.fnmotol.cz/sportovni-prohlidky/ 

https://upsl.cz/sportovni-prohlidky 

https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/ustav-telovychovneho-lekarstvi/ 

https://www.uvn.cz/cs/ 


ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

POJISTNÉ UDÁLOSTI (ÚRAZY) VZNIKLÉ OD 1. 2. 2019 VYŘIZUJE POJIŠŤOVNA VZP, a. s.

Český olympijský výbor uzavřel od 1. 2. 2019 pro celé sportovní prostředí ČR úrazovou pojistku s Pojišťovnou VZP, a.s.

Všechny subjekty sdružené v České unii sportu, tedy národní sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, okresní sdružení a krajské organizace ČUS jsou pojištěny úrazovým pojištěním prostřednictvím této pojišťovny.

Více informací k pojištění včetně příslušné smlouvy a formulářů naleznete ZDE.