Úvodní stránka» HF UK (Humanita) Old School Rugby

HF UK Old School Rugby 2010  
 

 

Humanita Old School obhájila Pohár Zdeňka Slámů v Chrášťanech v sobotu 23. října 2010, když v jediném utkání 2. ročníku Poháru porazila tým Old Boys Praha 20:5 (15:5). Morava se zúčastnila tentokrát jen 4 hráči, kteří doplnili desítku hostí.

 Předchozí ročník se konal v listopadu 2009 jako veteránský turnaj při příležitosti 100 let, kterých by se dožila jedna z legend českého rugby a zakladatel klubu ARC Iuridica, Prof. Zdeněk Sláma. Turnaj tehdy proběhl za značného zájmu bývalých odchovanců a hráčů profesora Slámy, jakož i předních českých rugbyových osobností, a domácí tým bývalých hráčů Slámovy Humanity v něm slavně zvítězil. Podrobná zpráva o této události je uvedena ve zvláštní sekci.

V roce 2010 se nepodařilo zkonsolidovat tým veteránů na nějaké pravidelnější bázi, i když začátek vypadal nadějně. Na 1. setkání hráčů a příznivců Humanity Old School Rugby dne 14.1.2010 v restauraci U přístavu se sešlo 21 účastníků, ale následně účast klesala: na 2. Setkání, které proběhlo dne 18. února 2010 v restauraci U růžového sadu, se účastnilo 15 přítomných a na 3. Setkání dne 24. března 2010 opět v restauraci U růžového sadu bylo 13 přítomných. Dne 21. dubna 2010 proběhl veteránský rugbyový trénink spolu s Old Boys Praha na hřišti Sparty na Podvinném mlýně, jehož se zúčastnilo pouze 6 borců a plánovaného vrcholu jarní části veteránské sezóny, 5. ročníku mezinárodního turnaje O Havířovského krocana v Havířově se v sobotu 1. května 2010 zúčastnila jen trojice Ondra Hronec, Michal Charvát a Pavel Hrubý. Nastoupili jsme za Old Boys Praha a Pavel Hrubý položil naši druhou pětku proti Moravskoslezským Orlům. Výsledky: Havířov-MS Orli 15:5, Old Boys Praha - Havířov 5:5, Old Boys Praha - MS Orli 10:0. Pořadí 1. Havířov (o 1. místu rozhodlo při rovnosti bodů i skore s OBP více položených pětek domácího týmu), 2. OBP, 3. MS Orli.

 

Ve finále největší veteránské rugbyové události roku, 2. Staropražské šunky se v Říčanech utkali v sobotu 26. června 2010 proti sobě také veteráni Humanity, ale v dresech jiných klubů. Za pořádající Old Boys Praha nastoupil Ondra Hronec jako kapitán a Pišta, za Pragovku jako kapitán Zdeněk Žák a rovněž Honza Šach a Michal Pátek. Převaha našich v týmu Pragovky se projevila tím, že Pragovka byla ve finále úspěšnější a vyhrála 30:5. Jako diváci přihlíželi turnajovému dění rovněž Áda Poslušný a Kamil Košina.

 

Na podzim 2010 proběhlo tradiční setkání v rámci soustředění ARC Iuridica na letním táboře UK na Albeři v jižních Čechách 15.-22. srpna 2010, jehož se zúčastnili i někteří z nás.

 

Pak již následoval v úvodu zmíněný 2. ročník Poháru profesora Slámy, kterým byla sezóna HF Old School 2010 ukončena.

  

AHronec. 31.12.2010 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky z klubu

 
Další novinky...
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...