Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 26. 04. 16Z Edenu plný počet bodů

   V neděli 24.dubna jsme odcestovali do Edenu na hřiště pražské Slavie abychom odehráli utkání o 3. místo v tabulce proti RC Slavia Praha „B“

  Navzdory velice proměnlivému počasí,jsme se v Edenu sešli v hojném počtu.

   

  Do žačátku utkání jsme vtrhli s velkým odhodláním odvézt si z Edenu plný počet bodů a hned od prvních minut jsme zatlačili soupeře do jeho vlastní 22ky,ale bohužel nám chyběla koncová přihrávka abychom dokázali počáteční tlak zúročit. Naopak byl to právě soupeř,který se několika rychlými přihrávkami dostal do našeho pětkoviště a položil v 9. minutě první pětku utkání. Po úspěšné konverzi vedla Slavia 7:0.

   

  Po rozehrání jsme opět zatlačili soupeře, z čehož jsme po pár minutách vytěžili svoji první pětku v utkání. Pokládá Peter Rajnič, Nogué však konverzi neproměnil a skóre bylo 7:5. Už ve 23.minutě se balón dostal na 2.tříčtvrtku a M.Juna dokázal položit. Nogué konverzi proměnil a stav byl 7:12.

   

  Dokonce poločasu už se skóre nezměnilo,pouze byl M.Juna potrestán za hru proti pravidlům ve 35. minutě žlutou kartou a tak jsme 1.poločas dohrávali pouze ve 14 hráčích.

   

  Do 2. poločasu jsme vlétli aktivně a i ve 14-ti hráčích se nám podařilo položit pětku - M.Lubas, po konverzi stav 7:19. Soupeř sice dokázal hrát s míčem,ale veškeré akce končili buďto u naší obrany a nebo jejich chybou.

  47.minuta – M.Juna dokázal skvěle načasovat vyběhnutí na naší polovině hřiště, chytil přihrávku od hráče Slavie a položil pod „háčko“. Kop byl samozřejmostí. Skóre 7:26

   

  Rozjeté útočné akce ARC trochu přibrzdil rozhodčí, M.Ouředník dostává žlutou kartu, což pro nás znovu znamenalo hru ve 14 na dalších 10 minut. Oslabený tým ARC v zápětí potrestali hráči Slávie a položili pětku. Konverze byla proměněna a skóre bylo 26:14

   

  V 63.minutě jsme opět mohli hrát v plném počtu a po několika přihrávkách ze strany na stranu se prosadil poprvé v dresu ARC M.Šteffek a zvýšil tak skóre na 14:31.Nogué kop proměnil - 14:33.

   

  V 73. minutě se po akci v útoku prosadil mezi hráči Slávie N.Zachariev a zvýšil skóre na konečných 14:38.

  Do konce utkání už se toho příliš nezměnilo, pouze se Petr Rajnič provinil proti pravidlům,za což dostal žlutou kartu, změnu skóre to však už nepřineslo.


  Ze Slávie jsme přivezli plný počet bodů - 5.

  RC Slavia Praha "B" vs. ARC Iuridica Praha 14:38 (7:12)

  Sestava: Houdek, Lubas, Rajnič, Šíf, Tichý, Štábl, Kašpárek, Weekes, Ouředník, Nogué, Šteffek, Bělecký, Juna, Chovanec, Zachariev

  Střídající: Janda, Kučera, Hebký, Novák J., Vencl, Závora, Novák Š.

  Body: Juna 10, Nogué 8,Rajnič 5, Lubas 5, Šteffek 5, Zachariev 5,

   

  Následující víkend se odehraje série 7's ve které máme zastoupení v 1. české lize.Další ligové utkání se odehraje v neděli 8.5. na hřišti Kralup n.Vltavou.

   
 • 20. 04. 16U6-U10 nastoupily do regionálních turnajů dětí

  Kategorie U6

  V Říčanech jsme s kategorií U6 odehráli 4 zápasy, bohužel žádný ze zápasů nebyl vítězný. Pořadatel nás na základě výsledků z nesoutěžních turnajů ve Zbuzanech nalosoval do "lepší" skupiny, která byla bohužel nad naše síly. Ale i tak jsme pokládali pětky i když ne tolik jako před tím. Posíli jsme týmového ducha a je vidět, že se naši nejmenší zlepšují každým turnajem. Už se těšíme na další turnaj. 
   
   
  Kategorie U8
   
  Kategorie U8 nastoupila v Říčanech ve společném týmu IURIDICY po boku dětí z RK Petrovice v kategorii B1, tedy papírově silnější kategorii B. Hráči nastoupili do turnaje opět nadšeně a odhodlaně. Radost z vítězství však někdy zastřel smutek a zklamání z prohry. To vše nicméně ke sportu patří a patří to i k přípravě mladých hráčů. Z celkového počtu pěti zápasů naši borci vyhráli dva, z toho jeden drtivým rozdílem. Ve zbylých třech prohraných zápasech dopláceli ještě na herní nezkušenost a nedostatek koncentrace po celou dobu zápasu. Každopádně od první účasti na turnaji je vidět značný pokrok v herním projevu celého kádru. Zvláštní pochvalu zaslouží Michal Zima za nejvíce položených bodů týmu.
   
  Kategorie U10
   
  Naše děti z kategorie U10 (Franta a Kosťa) nastoupily v Říčanech do společného týmu s RA Olymp v kategorii C, kde více méně hladce a vítězně prošli celým turnajem. Dle vyjádření trenérů RA Olymp byly naše posily jedněmi z nejlepších v tomto promíchaném týmu. A z reakcí samotných hráčů po turnaji bylo zřejmé, že si turnaj skvěle užili. Je tedy škoda, že z důvodu nedostatku hráčů v této věkové kategorii nejsme zatím schopni postavit samostatný tým.
   
  Příští turnaje, které se budou konat v neděli 24.4.2016 odehrají kategorie U6 a U8 na Pragovce a U10 v Sedlčanech. U12 nastoupí k turnaji v Kralupech.

   

   
 • 19. 04. 16U12 na prvním turnaji v dresech RA Olymp

   

  V neděli se na prvním venkovním turnaji na Tatře ukázali hráči ARC kategorie U12.

  Vzhledem k tomu, že máme v tuto chvíli jenom 5 hráčů dané kategorie, oblékli na turnaji dres RA Olymp.

  Poprvé si tak vyzkoušeli hrát v 9ti hráčích na větším hřišti s mlýny a outy. Přestože kluci všechny své zápasy prohráli, bojovali se ctí a velkým nasazením až do konce. Ve hře dopředu byl nejlepším našim hráčem Petr a v obranné fázi Barnabáš.

  Do příštího turnaje musíme všichni zapracovat na hře v rucku a pokrývání a používání celé šíře hřiště, což nám dělalo největší problémy.

  Hráči ARC v dresu RA Olymp: Vítek, Petr, Jáchym, Honza, Bárny

   
 • 19. 04. 16Těsná domácí prohra s RC ČB

  V neděli 17.4. jsme v Chrášťanech přivítali soupeře z Českých Budějovic.

  Cíl byl jasný,pokud chceme pomýšlet na co nejlepší umístění v této lize,musíme získat plný počet bodů. I přes naši dobrou sestavu bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání a tak jsme s velkým odhodláním a za nepříznivého počasí nastoupili do zápasu.

   

  Od začátku bylo na soupeří znát,že přijel hrát a tak se prvních 5 minut zápasu odehrálo v naší „22ce“ z čehož těžil soupeř a v 5. minutě zápasu položil první pětku utkání. Po následné konverzi jsme prohrávali 0:7

   

  Dlouho se hra odehrávala ve středu hřiště a byla velice vyrovnaná. Soupeř velmi dobře bránil a naše útočné akce většinou skončily chybou z naší strany. Změnit skóre se nám podařilo až ve 37. minutě, kdy po rozhození na křídlo položil svou první pětku Lukáš Vobruba. Kop se nezdařil a tak bylo skóre po poločasu příznivější pro hosty - 5:7.

   

  Hned ze začátku prvního poločasu,konkrétně ve 45.minutě,nás soupeř překvapil překopem za obranu a křídlo z Českých Budějovic doběhlo až do pětkoviště.Konverze se nezdařila a skóre tak bylo 5:12.

   

  Postupně se začala obracet hra v náš prospěch, soupeře jsme tlačili a několikrát nás zastavil až v těsné blízkosti brankoviště,to však body nepřineslo. Až v 60.minutě se po dobré hře našeho roje prosadil I.Šíf a snížil stav na 10:12. Z velké vzádlenosti a ostrého úhlu však L.Nogué konverzi neproměnil. Ani závěrečný tlak body nepřinesl a tak i v tomto poměru utkání skončilo.

   

  ARC Iuridica Praha vs. RC České Budějovice 10:12 (5:7)

  Body: Vobruba 5, Šíf 5

  Sestava: Houdek, Lubas, Rajnič, Kučera, Šíf, Suk, Weekes, Smola, Novák, Ouředník, Vobruba, Bělecký, Louda, Buben, Zachariev

  Střídající: Beneš, Janda, Kašpárek, Hotovec J., Chovanec, Nogué, Vencl

   

  Příští neděli zavítáme do Edenu odehrát utkání proti RC Slavia B.

   
 • 15. 04. 16S Rakovníkem jasná výhra!

  V sobotu 9.4. jsme v rámci oslav 60-ti let od založení klubu, přivítali v předehrávce 12.kola na domácím hřišti tým RC Rakovník.

   

  Od začátku hry jsme jednoznačně diktovali tempo hry a bylo na nás znát,že si nechceme nechat zkazit oslavu výročí. V 12 minutě se prosadil na první tříčtvrtce O.Bělecký, následná úspěšná konverze M.Ouředníka zvýšila skóre na 7:0. Ve 20.minutě se po akci v útoku prosadil N.Zachariev a skóre po 20.minutách hry bylo 12:0. Konverze neúspěšná.

  Celkově se v kopech po položení v tomto zápase nedařilo, z 12-ti pokusů pouze 4 úspěšné.

   

  24.minuta a druhá tříčtvrtka M.Juna pokládá 3.pětku v tomto zápase.Skóre 17:0. V 31.minutě se opět prosadil O.Bělecký, po úspěšné konverzi Zacharieva tak bylo skóre 24:0. Do poločasu se ještě stihl prosadil po překopu obrany M.Ouředník a tak po neúspěšné konverzi byl v poločase stav 29:0.

   

  Věděli jsme že tento zápas musíme vyhrát s co největším bodovým ziskem a tak jsme nastoupili do druhého poločasu plní odhodlání a touze po vítězství. Ne dlouho po zahájení druhého poločasu se výbornou přihrávkou prosadil druhořadník I.Šíf a zvýšil skóre na 34:0. Následně přišlo období takzvaného odpadnutí a i díky tomu,že se Rakovník na chvíli vzchopil,se hra přelévala ze strany na stranu. I přes to,že jsme celý zápas na soupeře tlačili a většina hry se odehrávala v jeho „22ce“,tak bylo znát,že nepřijeli jen tak prohrát.

   

  V 51.minutě ale po velké chybě obrany hostů Zachariev prosadil přes 4 hráče a položil a zvýšil na 39:0. V 54. se po dobré hře v útoku a ještě lepší přhrávce dostal k míči výborně rozběhnutý I.Šíf a pokládá na 44:0. Konverze úspěšná a skóre bylo 46:0

   

  V této fázi už spíše soupeř kapituloval a my jsme mohli dál hrát naší hru. V 57. minutě se balón po rozhození na útok dostal až na křídlo a J.Buben navýšil na 51:0.60.minuta a do hry se zapisuje další rojník O.Suk,který ukázal,že ne jen dobře skládá v obraně,ale umí i útočit do pětkoviště. Výsledek po úspěšné koverzi 58:0

   

  V 67.minutě se prosadil střídající M.Chovanec a skóre bylo 63:0. Do konce utkání už se prosadil pouze Zachariev který po výborné zpětné přihrávce od J.Bubna dokončil svůj hattrick a navýšil výsledné skóre na 68:0

   

  Sestava: Houdek, Lubas, Janda, Šíf, Tichý, Suk, Weekes, Smola, Hotovec J., Ouředník, Vobruba, Bělecký, Juna, Buben, Zachariev

  Střídající: Malina V., Rajnič, Kučera, Kašpárek, Novák J, Šteffek, Chovanec

  Body: Zachariev 21, Bělecký 10, Šíf 10, Ouředník 7, Juna 5, Suk 5, Chovanec 5, Buben 5

   

  Další utkání proběhne již tuto neděli 17.4. od 16:00 v Chrášťanech,kdy přivítáme na domácí půdě tým z Českých Budějovic. Přijďte nás podpořit!!!

   
 • 12. 04. 16Dětský sportovní den 9.4.2016

  Dne 9.4.2016 se v rámci oslav 60. let založení klubu, které probíhaly po celý den na našem hřišti, konal mimo jiné i Dětský sportovní den. Byl určen jak dětem hrajícím aktivně rugby, tak rovněž dětské laické veřejnosti.

   

   

  Pro naše nejmenší hráče byl připraven mini turnaj, ve kterém změřili síly s dětmi z RC Říčany, kterým tímto děkujeme za účast.

   

   

  Pro ostatní byl připraven ukázkový trénink, resp. cvičení při kterých si mohli vyzkoušet jednotlivé prvky rugby a jiné dovednosti (běh v žebříku, přihrávka, kop, skládka, atd.).

   

   

  Do tréninku se poté zapojili i rodiče našich hráčů, kteří si rovněž vyzkoušeli žebříček a touch rugby.

   

   

  Dětský program byl zakončen dovednostními soutěžemi v hodu a kopu na cíl a v hodu do dálky medicinbalem.

  Z fotek (mnohem více jich najdete na našich FCB stránkách www.facebook.com/ArcIuridicaPraha) je zřejmé, že si sportování všichni naplno užili.

   

  Všem dětem a rodičům děkujeme za účast a nasazení :)

   
 • 07. 04. 16Z Vyškova bez bodu

  V neděli 3.4. jsme odcestovali do Vyškova na první ligové utkání jara.Čekal nás zápas proti nejsilnějšímu soupěři v naší lize, Vyškovu B. Vzhledem k angažovanosti hráčů, jsme nebyli v plné sestavě, ale v zimní pauze jsme posílili o nové hráče z UK, takže účast byla slibná.

   

  Z Prahy odjíždělo 25 hráčů,ale ne všichni se dostali do sestavy vzhledem k limitu 22 hráčů na zápas. Z komentářů domácích vyplívalo že soupeř nebral tento zápas na lehkou váhu,“Tým ARC Iuridica Praha sice doma Vyškovu v podzimní sezoně podlehl, ale zápas byl velice vyrovnaný a to samé utkání očekávali jak hráči, tak trenéři. „

   

  Začátek byl velice vyrovnaný,v úvodních minutách jsme zatlačili soupeře do jeho 22ky,ale body to nepřineslo. Hra se přelévala ze strany na stranu i díky častým kopům,které využívali oba týmy. První kdo skóroval v zápase byli domácí,po rychle rozehraném trestném kopu pronikli do pětkoviště a po úspěšné konverzi jsme prohrávali 7:0. V následujících minutách jsme tlačili na soupeře, ale jeho obrana stíhala vše ubránit. Další body však byly opět ve prospěch soupeře,kdy po přečíslení obrany zvýšil skóre na 12:0.

   

  Naše útočení přineslo ovoce, po rozhození balónu na útok se nestihla obrana soupeře přesunout a M.Juna doběhl pro první body v jarní části. Po úspěšné konverzi Zacharieva bylo skóre 12:7. Ihned poté jsem však inkasovali další pětku. Po úspěšné konverzi svítilo v poločase na tabuli skóre 19:7.

   

  Bylo znát, že hráči Vyškova jsou po zimní pauze lépe fyzicky připraveni, postupně jsme přicházeli o výhodu v mlýnech a následně i o auty. Druhý poločas už byl převážně v režii domácích.Do konce zápasu jsme inkasovali další 4 pětky,z toho jedna v 75.minutě a druhá v minutě 80.
  Následující utkání nás čeká doma v Chrášťanech proti RC Rakovník, při oslavách 60 let ARC.

   
 • 21. 03. 16Přípravný turnaj v Chrášťanech

  V sobtou 19.3. proběhl na hřišti v Chrášťanech první přípravný turnaj mužů v letošním roce. Do Chrášťan si přijeli zahrát naši kamarádi z Budějovic a Lince, se kterými se potkáváme pravidelně na srpnovém soustředění na Albeři.

  Turnaj se nesl v přátelské atmosféře, každý hrál s každým 2x25 minut. Několik našich hráčů si tak odbylo premiéru v našem dresu a někteří hráli dokonce poprvé v životě. 

  Výsledky (bez záruky):

  RC ČB - RC Linz 12:10

  ARC - RC Linz 43:10

  ARC - RC ČB 12:17

  Děkujeme soupeřům a těšíme se na další utkání. V sobotu 26.3. nás čeká domácí turnaj se zahraničními týmy a pak už 3.4. soutěžní utkání ve Vyškově.

   
 • 13. 03. 16PRO RODIČE: Účast na turnaji 19.3.2016

   Pro účast dětí na turnaji je potřeba vyplnit tento jednoduchý formulář. S vyplněním prosím neváhejte. Děkujeme!

  Turnaj se koná ve Zbuzanech v nafukovací hale na umělé trávě - Pod Hřištěm 37, Zbuzany (viz. mapa níže)

   

  Pozn.: Pokud nelze vyplnit zde, klikněte na: http://goo.gl/forms/lhmChnacYC

   

   

   
 • 27. 02. 16MUŽI+MLÁDEŽ - Vracíme se na hřiště!

  Vzhledem ke zlepšujícím se klimatickým podmínkám se opět přesouváme ven.

  Hřiště v Chrášťanech u Prahy, tréninky tradičně úterý a čtvrtek.

  Začínáme ve čtvrtek 3. března.

  MUŽI - ÚTERÝ A ČTVRTEK - 19:30-21:00 (sraz nejpozději v 19:15)

  MLÁDEŽ - ÚTERÝ A ČTVRTEK - 18:00 - 19:15 (18:00 = začátek tréninku)

   
Celkem záznamů: 184
 
 
Omezit:
 
 
 
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...