Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 22. 10. 18PYRF - U10 na Tatře

  Náš výběr U10 se představil na turnaji Pyrf (Prague youth rugby festival - Pražský ragbyový turnaj mládeže). Na turnaji jsme se představili v oslabené sestavě s neúplným týmem, tedy v 7 hráčích. Naštěstí jsme měli možnost využít posily ze Slavie. Naše sedmice čítala tyto hráče: Michal, Prokop, Kuba, Vojta, Štěpán, Tomáš, Martin. Tým vedli Michal Mak, Standa Wágner a Martin Jandejsek st. Rozlosování turnaje Pyrf, kde se mají možnost účastnit i týmy z celé České republiky a dokonce i ze zahraničí je odlišné od toho, které známe z oblastního přeboru, tedy do výkonostních skupin.

  Na pyrfu jsou skupiny náhodně rozlosovány z koše všech týmů. Naši borci se proto měli možnost utkat s týmy, které normálně hrají skupinu A na OPČ. Zde byl vidět rozdíl mezi tými, hlavně v poziční hře v obraně i útoku, ale také v koncentraci na zápas. Celkové jsme na turnji skončili s bilancí jedné remízy a šesti prohrami. Víme tedy na čem pracovat do budoucna.

   
 • 20. 10. 18PYRF - U8 na Pragovce

  20.10. jsme se zúčastnili dalšího turnaje v kategorii U8. Postavili jsme společný tým s týmem z Kralup a obsadili jsme hezké 8.místo.

  Za nás naskočil do hry Vojta, Ondra, Honzík, Péťa a Michal, z Kralup s námi hráli Béďa, Luky, Kuba a Barča.

   

   

  Tým táhli dopředu naši nejzkušenější hráči Honzík, Ondra a Vojta, kteří si připsali několik pětek a nespočet pěkných skládek. Za Kralupy se předvedl nejvíce Béďa, ale ani ostatní nezůstali pozadu a přesto, že byli asi nejmladší na turnaji, předvedli nebojácný výkon. Velká gratulace patří Petru Sherstnevovi, který si ke svým dnešním narozeninám nadělil svou první položenou pětku. Blahopřejeme!

   

  Doufáme, že na zimních turnajích ve Zbuzanech se k nám připojí i naši další hráči. Jak z nováčků, kteří s námi trénují od září/října, tak i ti, kteří se z různých důvodů turnajů dosud neúčastnili nebo jen sporadicky. 

   
 • 20. 10. 18PYRF - U12 v Petrovicích


   

  Za náš tým do turnaje naskočili: Matouš, Ondra, Georgyi, Adam, Kuba, Luďa, Šimon, Vilda a 2x Vašek

  Náš vstup do U12 PYRFu a 18. místo. Kluci úžasně ustáli se ctí 0:4 hned první zápas s Tatrou A (vítěz turnaje) a druhý zápas proti domácím Petrovice B zaslouženě vyhráli. Ovšem pak plni falešného sebevědomí ostudně zapomněli na týmovou hru a dostali lekci od týmu Bystrc.


  V podobném vzorci střídajících se poctivě zahraných a vypuštěných utkání pak hráli v semifinále i finále, kde poslední utkání proti Tatra B bylo nejsmutnější, protivník se během hry smál, jak je to snadné, když naši neskladají. Každopádně po dlouhé době jsme viděli, že když mají kluci chuť, tak dokáží hrát a odcházíme s dobrým pocitem. Za půl roku se na jarnim PYRFu uvidí, co nás naučí halová sezóna.

   

   

   
 • 15. 10. 18Turnaje dětí o víkendu 13.-14.října

  O víkendu proběhlo další kolo dětských turnajů Oblastního přeboru Čech.
  Náš tým poslal své zástupce na turnaj U8 do Petrovic, kde hráli dohromady s týmem Kralup. Tento spojený tým si v turnaji vedl nadmíru dobře a až na jednu remízu ve všech svých zápasech zvítězil. Kluky na turnaji doprovázel Honza Brzák.
  Kategorie U10 se představila v turnaji na Pragovce ve skupině B, kde se jí vedlo znamenitě. Výsledná 3 vítězství a jediná prohra jsou dobrým příslibem do budoucna. Kategorii U10 na turnaji vehl Ondra Hanák, který na adresu svých svěřenců nešetřil chválou obrany, hlavně individuální. Naopak podle jeho slov máme mezery ve hře v rucku, v přihrávkách a přechodu do útoku.
   
 • 09. 10. 18Naše áčko porazilo doma RC Šumavu Nýrsko 41:12

  Naši borci dokázali v nedělním zápase s RC Šumavou Nýrsko zvítězit. Z počátku se podařilo týmu ze Šumavy naše borce uzamknout na jejich polovině a většinu času doslova bušili do naší obrany. Náš tým neměl míč v rukou moc často a pokud ano, tak ho buďto ztratil a nebo naopak položil z přímočaré akce pětku. Při tomto vývoji se projevila převaha zkušeností na naší straně. V prvním poločase jsme položili třikrát, přičemž pětky vypadali podobně, rychlý úder po chybě soupeře. Soupeř naopak bodoval po vytrvalé zákopové válce a soustavném postupu. Nutno říci, že hráči Nýrska měli váhovou převahu a jejich zástupci po individuální stránce byli velmi dobře připravení a že na jejich straně přijela plná střídačka, zatímco Iuridica měla k dispozici pouze jednoho náhradníka, jenž si ve věku čtyřiceti let debutoval na ragbyovém pažitu v ligovém zápase, Luďu Šebeoka. V druhé polovině i přes přicházející únavu našich hrdinů a četným střídáním hráčů Nýrska, se ještě více projevila převaha zkušeností a naši hráči ještě několikrát položili. Tlak šumavských hráčů v druhé půli značně polevil a hra se odehrávala spíše ve středu a na polovině Nýrska. Jednou pětkou po individuální akci svého extrémně rychlého zadáka navýšili počet bodů na konečných 12, více jim ale náš tým nedovoli. Výsledek tedy byl 41:12 v náš prospěch a je důležité a potěšující, že se z našeho týmu nikdo nezranil, nicméně alarmujícím faktem zůstává nedostatek hráčů pro nadcházející zápasy i celkově.

  U10 a Nýrsko

  viedo ARC Nýrsko

   
 • 08. 10. 18Domácí Turnaj kategorie U10

  Za překrásého říjnového počasí jsme měli možnost pořádat turnaj na domácím hřišti pro kategorii U10. Přihlásilo se celkem 19 týmů a ještě dorazila Slavie jakožto dvacátá. Hrálo se na čtyřech hřištích ve skupinách A,B,C1 a C2. Domácí borci se představili ve skupině C1, kde se jim dařilo. Skončili 3 výhrami a jednou prohrou. Nezbývá než doufat, že šechny zůastněné děti si ragbyové dopoledne užili a mohli se vesele potěšit cenami, jenž dostaly všechny týmy stejné. Takže nezbývá, než se těšit na další domácí turnaj. Galerie turnaje U1 v Chrášťanech

   

  U10 Video

   
 • 03. 10. 18Ohlédnutí za nábory podzimu 2018

  Náš trenerský tým mládeže se účastnil letos na podzim celkem 4 náborů pro žáky okolních základních škol, kde se nám podařilo možnost náborů dohodnout.

  Dá se říci, že se nám podařilo jednotlivé dopolední termíny trenérsky pokrýt a měli jsme možnost ve školách ukazovat ragby ve 2-3 lidech. Na jednotlivých náborech se náš trenérský tým setkal i s našimi aktivními dětskými hráči.

  Děti byly z ukázek nadšené, což se následně ukázalo i na nárůstu počtu dětí trénujících na našem hřišti. Nábory probíhaly buťo v prostorách hal a tělocvičen jednotlivých škol, nebo venku.

  Děti si mohli mimo jiné vyzkoušet narážení do naražečů, skládky, či pokládání.  Cílení v našem případě je směřováno na nejmenší děti, což je 1.-3. třída ZŠ, kde ještě děti a jejich rodiče nemají jasno v aktivitách, kterým se chtějí děti věnovat. Nicméně nevzdali jsme boj ani v případě starších ratolestí. S laskavým dovolením vedení jsme působili v těchto školních ústavech:

  • ZŠ Chýně s krásnou halou, kde jsme se ukázali již po několikáté

   

  • ZŠ Chrášťany je naší domácí školou, kde již máme pár želízek v ohni a doufáme v další úlovky

  chrastany1 chrastany2

  • ZŠ Zličín, kde jsme také již v minulosti ragby ukazovali
  • ZŠ Mládí na Stodůlkách, kde působí povícero našich svěřenců a kde jsme již také dříve byli

  mladi1 mladi3

  • ZŠ Řeporyje, kde jsme zažili naši premiéru a kde nás náhlý déšť zahnal z venkovního hřiště do tělocvičny s komorní atmosférou

   reporyje1 reporyje2

   
 • 28. 09. 18Pozvánka na turnaj U10 a zápas mužů v Chrášťanech

  Tímto Vás srdečne zveme na velkolepou Rugbyovou událost v Chrášťanech, která vznikla spojením turnaje dětí kategorie U10 a zápasu A týmu mužů s týmem RC Šumava Nýrsko.

  Dopoledne se představí na třech hřištích výběry týmů oblastního přeboru Čech v kategorii do 10ti let a na 15. hodinu je naplánován výkop zápasu domácího týmu ARC Iuridica Praha proti ambicióznímu nováčkovi z loňského roku RC Šumava Nýrsko.

  Přijďte podpořit Náš tým ve všech kategoriích a užít si tento výjimečný rugbyový zážitek.

   
 • 27. 08. 18Tréninky se opět rozjíždějí

  Po letní pauze a soustředění na Albeři se opět rozjíždí tréninky na domácím hřišti v Chrášťanech.

  Mládež i muži v tradičních časech. Úterý a čtvrtek od 18:00-19:15 kategorie U6-U14. Ve stejné dny od 19:30-21:00 muži (17 let a více).

   
 • 26. 04. 17Turnaj U6-U10 v Přelouči

  V neděli 23.4. jsme odcestovali na turnaj do Přelouče. 

  Ve větrném a deštivém počasí jsme postavili vlastní tým v kategorii U10. Výjezd vlakem v brzkých ranních hodinách se na výkonu a soustředění některých hráčů podepsal a první 2 zápasy se nám moc nepovedli, pak už se kluci dostali do hry a chvílemi předváděli pěkné týmové výkony. Naši hru shazovali především individuální chyby ve skládkách, které soupeři dokázali využít. 

  Sestava ARC U10: Dan, Vilém, Fanda, Matyáš, Matouš, Kuba, Georgyi, Ondra, Adam a Lúďa

  V kategorii U8 jsme vyslali Michala do Sparty, která hrála skupinu A a utvořili společný tým ve skupině C. Hlavním tahounem týmu byl Prokop, který si připsal i nejvíce pětek.

  V U8 za ARC: Michal, Kuba, Prokop, Vojta

   

  V nejmladších nás reprezentoval Honzík tradičně v dresu Tatry a připsal si několik pětek.

   

   
Celkem záznamů: 210
 
 
Omezit:
 
 
 

Profil hráče

 

Jan Janda
věk: n/a
mlýnová spojka, rváček
více info

 
 

Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...