Úvodní stránka» Novinky

Novinky

• 21. 03. 16Přípravný turnaj v Chrášťanech

V sobtou 19.3. proběhl na hřišti v Chrášťanech první přípravný turnaj mužů v letošním roce. Do Chrášťan si přijeli zahrát naši kamarádi z Budějovic a Lince, se kterými se potkáváme pravidelně na srpnovém soustředění na Albeři.

Turnaj se nesl v přátelské atmosféře, každý hrál s každým 2x25 minut. Několik našich hráčů si tak odbylo premiéru v našem dresu a někteří hráli dokonce poprvé v životě.

Výsledky (bez záruky):

RC ČB - RC Linz 12:10

ARC - RC Linz 43:10

ARC - RC ČB 12:17

Děkujeme soupeřům a těšíme se na další utkání. V sobotu 26.3. nás čeká domácí turnaj se zahraničními týmy a pak už 3.4. soutěžní utkání ve Vyškově.

• 13. 03. 16PRO RODIČE: Účast na turnaji 19.3.2016

Pro účast dětí na turnaji je potřeba vyplnit tento jednoduchý formulář. S vyplněním prosím neváhejte. Děkujeme!

Turnaj se koná ve Zbuzanech v nafukovací hale na umělé trávě - Pod Hřištěm 37, Zbuzany (viz. mapa níže)

• 27. 02. 16MUŽI+MLÁDEŽ - Vracíme se na hřiště!

Vzhledem ke zlepšujícím se klimatickým podmínkám se opět přesouváme ven.

Hřiště v Chrášťanech u Prahy, tréninky tradičně úterý a čtvrtek.

Začínáme ve čtvrtek 3. března.

MUŽI - ÚTERÝ A ČTVRTEK - 19:30-21:00 (sraz nejpozději v 19:15)

MLÁDEŽ - ÚTERÝ A ČTVRTEK - 18:00 - 19:15 (18:00 = začátek tréninku)

• 25. 02. 16První účast na turnaji mládeže

Dne 20.2.2016 se hráči ARC (kategorie U6 až U12) zúčastnily prvního turnaje mládeže, který probíhal po celý den na umělém trávníku v nafukovací hale ve Zbuzanech. Hrálo se v týmech 5 dětí v poli a náhradníků (s možností "hokejového" střídání) vždy 1 x 4-6 min v závislosti na věkové kategorii. Děti byly rozděleny do třech výkonnostních skupin (A až C). Mládež ARC byla zařazena do nejnižší skupiny C, s výjimkou kategorie U8, která nastoupila ve skupině B.

Děti nastoupily do hry s odhodláním, které jim více méně vydrželo až do konce klání. Pochvalu tedy zaslouží zejména za aktivitu a chuť hrát. Obecně se dá říci, že mládež ARC je konkurenceschopná, resp. že dokáže porážet začínající kluby. V zápasech s tradičními a zkušenějšími kluby však často platí daň za nezkušenost, byť se v průběhu turnaje ukazovalo zápas od zápasu zlepšení, což je značným příslibem pro další tréninky a zápasy. Herní zkušenosti spolu s chutí dětí do hry budou základem pro úspěchy v turnajích.

K jednotlivým kategoriím lze uvést konkrétněji následující:

U6

V této nejmladší kategorii naši hráči odehráli celkem 3 utkání. Chuť do hry jim rozhodně nechyběla, před každým utkáním doslova odpočítávali každou vteřinu. A stejně tak si užívali každou chvilku na hřišti. Pokládali pětky, skládali, zkrátka se hrou bavili.

Nejlepším hráčem této kategorie určili trenéři Jakuba Wagnera.

U8

Tato kategorie odehrála celkem 5 zápasů. Bohužel vyšla z turnaje bez výhry, i když některé prohry byly těsné. Lze to zejména připisovat tomu, že byla nasazena do vyšší kvalitativní úrovně než zbylé kategorie a vybrala si tak nováčkovskou daň až do dna. Kluky však lze pochválit za odvahu, s kterou do zápasů nastupovali. I přes prohry bojovali statečně až do konce a ukázali tak nefalšované ragbyového srdce. Musí ovšem zapracovat na organizaci obrany, skládkách a protiútoku.

Nejlepším hráčem této kategorie určili trenéři Marka Duku.

U10

V této kategorii mělo ARC pouze jedinou zástupkyni, a to Adélku Hanychovou. Adélka se po počátečním ostychu zapojovala do hry a snažila se zkušenějším klukům srdnatě konkurovat. Nedostatek zkušeností a herní vyzrálosti však byl patrný. Nicméně rozdíl mezi herním projevem v prvním a posledním zápase byl obrovský. S přibývajícími zkušenostmi tak lze očekávat i příznivější herní výsledky, což ostatně platí pro všechny naše věkové kategorie.

U12

Tato kategorie dokázala zřejmě nejlépe aplikovat na tréninzích získané dovednosti. Vypíchnout lze zejména skládky celého týmu, které byly v mnoha případech přímo ukázkové. Největším nedostatkem pak byla hra v rucku a kolem něj. Trápila nás rovněž organizace obrany a podpora při postupném útoku i v rychlém protiútoku. Kluci zaslouží rovněž pochvalu za nasazení a bojovnost ve hře.

Nejlepším hráčem této kategorie určili trenéři Petra Brodu.

Tímto turnajem jsme tak položili základní kámen a teď je na nás, jak těchto základů využijeme.

Příští zimní halový turnaj mládeže se uskuteční dne 19.3.2016 opět ve Zbuzanech. Přijďte naše děti podpořit!

• 10. 02. 16Kde je Iuridica?

Poslední dobou se nám stávalo, že lidé z okolí Chrášťan ani nevěděli, že se zde hraje ragby.

Teď už je to jasné na první pohled! Těšíme se na shledanou od března na hřišti v Chrášťanech!

• 05. 02. 16PRO RODIČE: Účast na turnaji 20.2.

Pro účast dětí na turnaji je potřeba vyplnit tento jednoduchý formulář do pátku 12.2., tak abychom stihli děti přihlásit. Děkujeme!

• 12. 01. 16Pohár Six Nations začíná 6.února

Už na začátku února startuje slavné Six Nations neboli Pohár šesti národů. O prestižní titul bude znovu bojovat šestice nejlepších týmů starého kontinentu - Anglie, Skotsko, Wales, Irsko, Francie a Itálie.

Letošní Six Nations startuje 6. února a končí 19. března. Všechny zápasy odvysílá živě NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2.

- v případě náhlé změny počasí - kondiční trénink v klubovně

- Tréninky 18:00-19:30 - 26.11.,1.12.,3.12.

- Zimní příprava od ledna 2016 - Termíny a místo konání bude upřesněno - WEB+E-mail

- Zimní turnaje mládeže (Ragbyové dny ČSRU) s uvažovanou účastí našich hráčů - 23.1., 20.2., 19.3. ve sportovní hale ve Zbuzanech

• 18. 11. 15Ve Varech 5 bodů

V neděli se odehrálo na hřišti v Karlových Varech poslední kolo podzimní části,ale ještě před odcestováním jsme řešili zásádní problém s rozsáhlou marodkou a tak to vypadalo,že do Karlových Varů pojedeme v méně než 15-ti lidech. Nakonec jsme museli povolat "aktivní zálohy" jako např. I.Weekese, zraněného M.Lubase a M.Junu.Do Varů jsme odjížděli v 17-ti lidech. Spousta hráčů měla stále nedoléčéná zranění a tak nad výsledkem visel otazník.

Od první minuty jsme na soupeře zatlačili a byť nám počasí moc nepřálo,tou dobou bylo na hřišti 7 stupňů a poprchávalo,tak jsme úspěšně položili první pětku v 9.minutě,konkrétně L.Nogué,který proměnil i následnou konverzi.Stav 0:7. Ve 20.minutě po útočné akci se do pětkoviště probojoval N.Zachariev a položil přímo pod "háčko",následná konverze v podání L.Nogué nemohla dopadnout jinak než úspěšně.Stav 0:14.

Hra po většinu času byla útočná, ale z naší strany byla spousta chyb, které končily předhozem nebo trestným kopem. Ve 32.minutě se N.Zachariev po rychlém rozehrání trestného kopu dostal až do brankoviště a zvýšil stav na 0:19. Do poločasu se stihl prosadit už pouze J.Vencl ve 40.minutě a tak byl stav 24:0.

Na soupeři bylo znát,že i přes výraznou bodou ztrátu se nehodlá vzdát a bude bojovat až do konce utkání. Na začátku druhého poločasu jsme za opakovanou chybu (čištění ze strany) "vyfasovali" žlutou kartu,konkrétně M.Chovanec a to v rugby znamená 10.minut mimo hřiště a hra ve 14-ti. O 7 minut později nám po křídle utekl hráč KV a snížil stav na 5:24.

Následně jsme však již převzali iniciativu do svých rukou a do konce utkání soupeři víc nepovolili. 57.minuta- Mlýnová spojka M.Ouředník se nejlépe zorientoval před brankovištěm a položil.Stav po konverzi 5:31. M.Chovanec v 61.minutě úspěsně položil do brankoviště a Nogué se nemýlil.Stav 5:38. 67.minuta - Skvěle hrající "veterán" I.Weekes se po tlačeném maulu první zorientoval a doskočil s míčem do brankoviště,následně Nogue proměnil konverzi a stav byl 5:45. Poslední pětku utkání nakonec po dlouhém čekání položil v 72.minutě M.Juna a Nogué zpěčetil konverzí konečný stav 5:52.

I přes nejasnou sestavu před utkáním jsme potvrdili roli favorita a přivezli z Karlových Varů plný počet bodů, které potřebujeme do tabulky. Nyní nás čeká zimní pauza a první jarní utkání by jsme měli odehrát 3.4.2016 na hřišti současného lídra tabulky RC Jimi Vyškov.

Body ARC: Nogué 17 (1P,6KPP), Zachariev 10 (2P) ,Chovanec 5 (1P), Ouředník 5 (1P), Weekes 5 (1P), Juna 5 (1P), Vencl 5 (1P)