Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 02. 01. 19Tréninky v novém roce startují naplno

  Tímto čtvrtkem (2.1.2018) se znovu rozjíždí tréninková mašinérie pro naše drahé ratolesti. Opět se radostně setkáme v hale v Chýni, kde náplň tréninků bude obdobná té v minulém roce. Začátek je klasicky v 18:00. V pátek se pak budeme moci těšit na atletickou přípravu v Řepích na ovále Základní Školy Jana Wericha taktéž v 18:00. Tyto tréninky jsou otevřeny i pro zástupce týmu mužů. Budeme se těšit.

   

   
 • 23. 12. 18Krásné svátky a vše nejlepší do roku 2019

  Za pár dní budeme mít za sebou další rok po kterém zbudou jen vzpomínky a možná v případě ragbistů i nějaký ten šrám na tělě. Při ohlédnutí za vývojem v dětských kategoriích, jej můžeme zakončit s vánočním spokojeným úsměvem ve tváři. Podařilo se nám rozvinout a stabilizovat trenérský tým a zavést systém komunikace a organizace. Za toto patří velký dík všem zůčastněným trenérům, zvláště pak Honzovi, Vítkovi a Martinovi, kteří organizaci a přípravám obětovali opravdu hodně času. Dík patří i všem dobrovolníkům, jenž pro klub připravili, zajistili, nebo zorganizovali cokoli přínosného.

  alber

  Povzbudivou zprávou také je, že se nám podařilo uspořádat pár akcí mimo ragby hlavně pro děti, ale někdy také se zapojením jejich rodičů, což je nepochybně důležitou součástí pro vytvoření komunity, která je pro ragby tak typická. Proto bych tímto chtěl jménem klubu ARC Iuricica Praha poděkovat všem členům, kteří pomáhají tuto jedinečnou komunitu vytvářet pro zábavu ve svém volném čase. V dalším roce před námi leží výzva v podobě trénování kategorie U14, do které doroste v roce 2019 větší množství hráčů, než tomu bylo v předchozích letech a bude tak možné mít v této kategorii vlastní tým. Věříme, že v příštím roce bude ragby a náš tým jedním z Vašich důležitých součástí života, že Vám bude přinášet radost a že se nám podaří množství členů ještě více rozšířit.

  PF2019

  S přáním co nejklidnějších Vánoc a co nejméně klidných Silvestrovských oslav, díky všem.

  Váš ARC Iuridica Praha

   
 • 13. 12. 18Ragbisti z Iuridiky řádili na trampolínách

  Vypravili jsme se s naší ragbyovou mládeží do Jump areny na Zličíně a pořádně jsme se tam rozhoupali. Někteří z nás působili, jako kdyby byli na trampolínách denně.

   

  Účast byla hojná, za což patří uznání všem zůčastněným, díky tomu jsme mohli Jump arenu pronajmout pouze pro náš tým. Není také překvapením, že si všichni skákání na trampolínách užili včetně trenérů, kteří v aréně působili jako důstojný a odpovědný dozor :). Nezbývá, než se těšit na další z akcí, která je vhodným doplněním ragbyové přípravy a je důležitá také z hlediska utužení týmového ducha.

   
 • 04. 12. 18Mikulášská besídka

  Sešli jsme se v Chrášťanech u příležitosti blížícího-se svátku svatého Mikuláše v naší klubovně v Chrášťanech. Přítomní byli trenéři, rodiče a hlavně jejich ratolesti, které po  provedení umělecké vložky, nebo prokázání nabytých vědomostí o rugby obdrželi balíček se sladkostmi a bramborou.
  Díky patří všem zůčastněným, kteří se podíleli na přípravách této akci, ať už to bylo topení, příprava občerstvení a balíčků, nebo úklid. V průběhu besídky bylo možné se občerstvit nápoji a dobrotami připravených dobrovolníky (spíše dobrovolnicemi) a Mikulášskou atmosféru navozovali odvážní jedinci, kteří se nebáli uvolnit otěže své kreativity v přípravě masek.
   
 • 02. 12. 18Atletika na Řepích je stále populárnější

   

  Atletika na Řepích nabírá na popularitě jak u dětí tak u jejich rodičů. Tento pátek 30.11.2018 se přidalo i pár hráčů z A týmu. Na ZŠ Jana Wericha v Praze 6 Řepích se konal již druhý trénink atletické přípravy v rámci zimní přípravy. atl1 Tréninky jsou vedeny zkušenými trenéry zaměřenými na rychlostní a vytrvalostní přípravu. Pro utužení klubové komunity jsme se rozhodli do atletických příprav zahrnout děti, rodiče a hráče mužů dohromady, jelikož tréninky jsou bezkontaktní.

  atl2

  Atmosféra i přes mrazivé počasí byla velmi pozitivní.

  atl3

  Atletické tréninky budou pokračovat i nadále v průběhu prosince.

   
 • 02. 12. 18Poslední letošní turnaj ve Zbuzanech - U12

  Na posledním letošním turnaji jsme se utkali s týmem z Kralup, Petrovic, se Slavií a Tatrou. Klukům se dařilo a letošní nováčci ukázali svůj potenciál. Tahounem týmu byl v obraně Vašek Vodrážka a v útočení David Brodský. Neztratili se však ani ostatní. Chvílemi byly vidět pěkné přihrávky a celkově příjemně překvapila souhra týmu. Dvakrát se pekně prosadil Hříbek. Přes zimu musíme ještě zapracovat na skládkách, aby se do nich kluci ohýbali a na porozumění pravidel, aby nestáli a nehráli z ofsajdu.
  Sestava ARC: Václav V., Tonda, Jirka, Hříbek, Ríša, David, Michal a na poslední zápas i Martin z U10

   
 • 18. 11. 18U12 - 1. zimní turnaj

  Včera 17.11. se konal první zimní turnaj této sezóny ve Zbuzanech.

  Poprvé jsme na tomto turnaji nasadili 2 naše týmy U12. Jeden do kategorie B a jeden do C.

  V Béčku hráli: Ondra, Kuba, Maty, Pytlík, George, Vašek K. a Luďa

  První 2 zápasy odehráli kluci skvěle, podpora hráče s balonem, skládání 1 na 1, přesouvání v obraně, vybíhání v lajně, přihrávky, atd. všechno fungovalo perfektně, až jsme se tomu na čáře divili. Pěti zápasová pauza však vzala za své a další tři utkání jsme odehráli bez koncentrace, individuálně a podle toho to tak dopadlo.

  V Céčku hráli: Tonda, Vašek V., 2. Vašek V., Kuba(Hříbek), David, Šimon a Jirka

  Kluci hráli přesně opačně než v Béčku, první 2 zápasy se rozkoukávali a pak začli hrát. V Céčku hráli kluci zatím až moc individuálně a je vidět, že někteří ještě tápou v pravidlech, ale to vyladíme na tréninku a příště to bude ještě lepší.

   

   
 • 18. 11. 18Zakončení sezóny 2017/2018

  Dne 10.11.2018 se konalo na domácím hřišti v Chrášťanech zakončení sezóny 2018/2019. Závěr sezóny je každoročně spojen s tradičním utkání "Starý - mladý" a tento rok tomu nebylo jinak.

   

  Před zmíněným zápasem probíhal doprovodný program v podobě her a ukízek pro naše dětské naděje a jejich rodiče. Rodiče, tak na vlastní kůži mohli okusit, co pohyb na hřišti obnáší při ukázkách prvků ragby. Samotný zápas měl přátelský průběh a kromě jediného zranění všichni přežili.

  Po zápase se všichni hráči, děti i jejich rodiče uchýlili k třetímu poločasu a nad sklenkou vychlazeného zlatavého moku, či jiného nápoje, vedli dlouhé a hluboké diskuse. Někteří až do pozdních nočních hodin.

   
  Sezóna 2018 tedy skončila pro tým mužů a do konce roku budou tréninky až do odvolání jen ve čtvrtek v Chrášťanech. Po novém roce se rozjede zimní příprava naplno. Pro děti ale tréninky nadále pokračují do konce listopadu a navíc o víkendech začíná zbuzanská mašinérie. Více ZDE
   
 • 05. 11. 18Turnaje o víkendu 3.-4.11.2018

  Turnaj U12 - Tatra (4.11.2018)

  Dnešní den byl pro U12 ARC Iuridica výjimečný. Poprvé jsme si mohli dovolit sestavit dva týmy, kde jsme do kategorie C vyslali naše nováčky a zkušenější hráče s příležitostí převzít větší díl zodpovědnosti za dění na v hřišti a do kategorie B šel kdo zbyl ;) Naše týmy se ve svých kategoriích nejen že neztratily, ale odehrály zápasy způsobem, jaký jsme v této sezóně u našich U12 ještě neviděli. Hra se líbila rodičům, trenérům a hlavně věřím i těm nejdůležitějším - našim hráčům.
  Tým C doháněl nezkušenost nadšením a naprosto nás překvapil jak plnohodnotným protivníkem byl všem našim soupeřům. Za spoustu chyb mohla neznalost pravidel, ale to nelze klukům, kteří se k ragby dostali až v letošním roce vyčítat, naopak je to úkol pro nás s pravidly je lépe seznámit. Bylo skvělé vidět, jak se kluci (a dívčí posila) bez váhání vrhali do bojů o míč, zřejmě se ještě od "mazáků" nenakazili opatrnou leností. Všechny zápasy byly vyrovnané, dvě prohry nám morálku nepokazily a tři výhry jistě povzbudí i do budoucna.
  Tým B pak překvapil snad ještě víc, báli jsme se poprázdninového standardu, ale kluci se snad domluvili a předvedli nám, že když chtějí, hrát umí. Rozhodně to neznamená, že by jsme měli krizi za sebou. Naše bolístky jsou stále stejné a stále zřetelné - téměř neskládáme (soupeře je lepší zkusit obejmout), nejdeme si pro balón (proč, když mi ho soupeř přinese) a když už balón máme tak ho nepřihrajeme (balón milujeme a o lásku se nedělíme) ovšem a to bylo podstatné, na tomto turnaji bylo pár světlých výjimek z předchozích nešvarů a díky tomu tým B nenašel soupeře a poslední venkovní turnaj odehrál neporažen. Dlužno říct, že na výsledku měla lví podíl posila z domácího týmu, tedy máme na čem pracovat, abychom příště hráli s přehledem i bez posil.
  Na závěr dne o venkovní sezóny jsme se šli ještě vyřádili na juniorpaintball. A ejhle, kluci spolu začali mluvit a spolupracovat proti dospělému týmu rodičů. Zdá se, že profláklé korporátní teambuildingy mají něco do sebe a my z těch našich kluků tu partu nakonec uděláme .. co podnikneme příště?

  V sekci fotogalerie jsou fotky z turnaje i paintballu.

  Turnaj U10 - Říčany (4.11.2018)

  Naši stateční bojovníci se představili v Říčanech s jednou posilou z cizího týmu. Vedlo se jim nadmíru dobře a dostalo se jim i pochvaly od doprovázejících trenérů Ondry Hanáka, Martina Jandejska a Standy Wágnera. Podle jejich slov kluci hráli opravdu pěkně a bylo znát značné zlepšení oproti předchozímu turnaji Pyrf na Tatře. Až na drobné administrativní nedorozumění proběhl turnaj bez komplikací. Výsledky byly následující: U 10 se Slavií 1:2 s Budějovicemi 2:2, s Říčany 4:0, s Pragou 2:1.

   
 • 04. 11. 18 TRÉNINKY - MLÁDEŽ - od 6.11.2018 se přesouváme do haly

   

  TRÉNINKY - MLÁDEŽ - od 6.11.2018 se přesouváme do haly

  Adresa: Bolzanova 800, Chýně

  Při prvním tréninku si dáme sraz již v 17:40 na parkovišti před školou. Do objektu nás uvede správce, ukáže nám co a jak, kde jsou šatny, kudy do haly, kam si uložíme vybavení, zda je prostor pro čekající rodiče. Co se oblečení tyče, děti by měli mít na přezutí čisté sálovky (sportovní boty do tělocvičny, ne kopačky, ne botasky na ven, ..) s nešpinící porážkou. Ještě nevíme, jaká bude teplota v hale, lze předpokládat, že tam bude temperováno na pohodlný trénink v triku a trenkách. Pro jistotu bych napoprvé vzal i lehkou mikinu a pro vyloženě zimomřivé do zálohy dlouhé prádlo pod trenky. A jako vždy vhodné pití.

  Násldující tréninky budou na tomto místě až do odvolání / návratu na hřiště (orientačně Duben 2019)

  Úterý - 18:00-19:15 - hala ZŠ Chýně - oblečení dovnitř do tělocvičny

  Čtvrtek - 18:00-19:15 - hala ZŠ Chýně - oblečení dovnitř do tělocvičny

  Pátek - 18:00-19:15 - (venku) Základní škola Jana Wericha v Řepích, adresa: Španielova 1111/19, Praha 6 - Řepy

  Sraz je v 17:45, pak (již převlečení) trénink 18-19h pod vedením dvou atletických trenérů. Na sebe především vhodnou venkovní běžeckou obuv a pak klasika jako na ragby do chladu, trenky, pod ně dlouhé prádlo nebo leginy, funkční triko a vnější triko nebo mikinu, sportovni čepici a do extrému větrovku. Pití je samozřejmost :)

   
Celkem záznamů: 210
 
 
Omezit:
 
 
 
 
Klikněte pro více informací...

Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...