Úvodní stránka» Novinky

Novinky

• 20. 09. 16U8 v Plzni a U10 na Tatře

V neděli 18.9. se odehrála další kola regionálních turnajů mládeže. V kategoriích U8 a U10 s naší účastí.

U8 v Plzni

Kluci se v Plzni nakonec sešli jenom v 6 a tak se nemuseli hádat, kdo zůstane na lavičce. Turnaj se nám povedl a přemožitele jsme našli pouze v utkání s domácími "Štěňaty", která dokázala hrát více týmově. Tahouny našeho týmu bylo duo Michal+Michal, kteří se postarali o většinu pětek našeho týmu. Mladší kluci zase pěkně bránili, když měl míč soupeř.  Poděkování patří všem zúčastněným a hlavnímu pořadateli RC Plzeň!

Sestava ARC: Michal, Michal, Vojta, Kuba, Štěpán, Prokop a maskot Eliška

U10 na Tatře

Další turnaj si zahrál i náš tým U10. Tak jako jejich mladší kamarádi se nakonec sešli v 7 hráčích a každý tak měl jistotu, že si pořádně zahraje. Kluci bojovali o každý míč a hráli na plno až dokonce tak, jak se na správné ragbisty sluší a patři. Na turnaji zůstali neporaženi. Doufáme, že to bude potřebná motivace k další práci na tréninku v co největším počtu.

Gratulujeme všem k týmovým i osobním výhrám v zápasech a těšíme se, že získané zkušenosti opět využijeme na trénincích. Ten další je již dnes od 18:00 na hřišti v Chrášťanech.

• 13. 09. 16U8 v Rakovníku a U10 na Slavii

U8 v Rakovníku

Za velmi teplého a slunečného počasí se tuto neděli uskutečnil další ze série regionálních turnajů. Kategorii U8 tentokrát hostil na svém hřišti RC Rakovník. Náš tým nastoupil odhlodlán, leč od počátku oslaben, neb nám, vlivem absencí, chyběl do plného počtu jeden hráč. Museli jsme proto mužstvo doplnit o borce z jiných klubů. Přes tento handicap kluci (a zapůjčená dívka) vytvořili velmi kompaktní tým, který měl své lídry i své dříče.

Předváděná hra byla velmi sympatická. Oproti předchozímu turnaji jsme sice neměli nad soupeři takovou převahu a utržili jsme i několik porážek. Nicméně obdržené body jsme dostávali téměř výhradně po individuálních akcích soupeře. Naopak náš tým ukázal, že dokáže i vzájemně kooperovat. Dokonce bylo k vidění i několik pěkný přihrávek!

Naší slabinou je sem tam malá snaha získávat a hrát míč, čímž se zbytečně dostáváme do defenzívy. Takže co zlepšovat víme a hurá na trénink!

Prosíme rodiče, aby důsledně hlásili neúčast na turnajích! Je důležité dopředu vědět s kolika hráči turnaj obsadíme. Děkujeme RC Rakovník za velmi pěknou organizaci turnaje. Vše šlapalo jak má.

U10 na Slavii

První tři zápasy jsme trošku prospali a tak jsme se soupeři nakonec se stěstím třikrát remizovali 2:2. Kluci se však zápas od zápasu zlepšovali, začali si přihrávat, v roji měli navrch a z toho pokládali. Výborně zahrál velkej Kuba, ten když se rozběhl, tak ho dva nezastaví. Fanda nejvíc pětek a hezky skládal, ale to od něj už tak nějak očekáváme :)

Všichni kluci se rvali o balon a kondičně zvládli všechny zápasy na jedničku, škoda toho pomalejšího rozjezdu.

Musíme zapracovat na podpoře hráče s balónem a týmové spolupráci, někteří jsou v zápase ještě trochu ztracení, ale to vypilujeme na tréninku.

• 06. 09. 16Turnaje mládeže – Slavia a Říčany

Po letní pauze zakončené soustředěním nastoupili naši nejmenší borci do seriálu turnajů dětí. Prvním byl Beach rugby turnaj na Slavii (28.8.2016) a poté následoval již klasický regionální turnaj v Říčanech (4.9.2016).

Úspěšnější vstup do sezony mají zatím hráči U8, kteří na turnaji na Slavii obsadili celkové třetí místo mezi všemi týmy a na turnaji v Říčanech ve své výkonnostní kategorii (B) neprohráli ani jeden zápas. Ve všech zápasech bylo vidět, že hráči udělali oproti minulé sezoně značný pokrok. Výrazně se především zlepšilo chytání a sbírání balónu, předání balónu po skládce, orientace ve hře a v pravidlech. Trápí nás však stále skládky, podpora hráče s balónem a hra v obraně. Pochvalu si zaslouží všichni borci za přístup a nasazení. Jmenovitě pak Michal Zima za nejvíce položených pětek. Zvláštní pochvalu pak zaslouží Prokop Mašek a Michal Hornof, kteří byli v Říčanech na svém prvním turnaji a přesto hráli jako staří mazáci.

Hráči U10, kteří před prázdninami nastupovali v kategorii U8 si v prvním turnaji na Slavii vybrali nováčkovskou daň, kdy obsadili až celkové 11 místo, a to i po slibně odehraných zápasech ve skupinách. Nutno dodat, že turnaj probíhal za extrémních teplotních podmínek a kluci hráli většinou proti starším klukům z kategorie U10, což bylo znát zejména v závěru turnaje, kdy už chyběly síly a bohužel i bojovnost. I na klucích z U10 je však vidět značný pokrok v herním projevu shodně jako v U8. Bolístky jsou ovšem rovněž shodné. Na turnaji v Říčanech si už kluci z U10 spravili chuť, kdy ve své výkonnostní kategorii (C) prohráli jen jediné utkání. Kluky chválíme za přístup a nasazení a zvláštní uznání pak zasluhuje za první účast a předvedenou hru Matouš Babják.

Nadcházející turnaje proběhnou v Rakovníku (U8) a na Slavii (U10).

• 29. 08. 16Letní soustředění dětí – Albeř 14.8. až 21.8.2016

Po znovuobnovení mládežnických kategorií na podzim loňského roku se letos konalo první letní soustředění dětí před nadcházející sezonou 2016/2017, a to v tradiční baště ARC - výcvikovém středisku Univerzity Karlovy u jihočeské Albeře.

Soustředění dětí se zúčastnilo celkem 13 dětí napříč všemi věkovými kategoriemi. Mimo kvalitní a intenzivní tréninkové přípravy se našel čas rovněž na otužování v rybníce Osika, výlety na hrad Landštejn a zámek v Jindřichově Hradci, táborák, noční orientační běh a spousty další aktivit posilujících jak sportovního, tak týmového ducha budoucích nadějí ARC.

Děti i jejich trenéři si soustředění skvěle užili a již se těší na nadcházející ročníky.

• 27. 05. 16Pozvánka na 7. Staropražskou šunku

V sobotu 4. června proběhne již 7. ročník mezinárodního vetránského turnaje v ragby. Místo konání : RC Říčany. Všichni jsou zváni.

• 19. 05. 16Další turnaje dětí

V minulých dvou týdnech se konaly další turnaje dětí, na kterých participovali opět i naši nejmladší borci.

Dne 8.5.2016 proběhly turnaje v Petrovicích (U6 a U8), na Pragovce (U10) a na Slávii (U12). Dne 15.5.2016 se hrálo na Spartě (U6, U8 a U10) a v Petrovicích (U12).

Hráči U6 a U8 podávají poměrně stabilní výkony a začínají si držet na turnajích aktivní bilanci vítězství. Příkladem může být kategorie U8, která se přes výkonnostní skupinu C usadila ve skupině B, kde začíná podávat slibné výkony. Je vidět, že poctivá práce na tréninzích přináší ovoce a kluky pak hra o to více baví.

Kategorie U10 a U12 spolupracující s RA Olymp se rovněž zlepšují. Zejména kategorie U12 se snad konečně odrazila ode dna. I přes  prohry však kluky rugby baví a vědí a sami pak na turnaji i vidí, že poctivá práce se vyplácí.

Nyní čeká děti dvoutýdenní pauza a pak závěrečné turnaje této sezony - 5.6.2016 (U6, U8 - Babice, U10 - Tatra, U12 - Říčany) a 12.6.2016 (U8 a U10 - Bavaria Cup v Kralupech).

• 19. 05. 16Poslední zápas sezóny

V něděli jsme v posledním kole přivítali hráče RC Karlovy Vary.

Ti sice zatím nezískali ani bod v souteži,ale vzhledem ktomu, že je to jejich první sezóna, dalo se to očekávat. Možnost posunout se v tabulce,ať už nahoru nebo dolu byla málo pravděpodobná a to byla nejšpíš jedna z věcí, která ovlivnila nasazení hráčů.

Karlovy Vary měli větší odhodlání a tak se po několika akcích probojovali do pětkoviště a položili první body. 4.minuta skóre 0:5

To byla trochu ledová sprcha pro nás a bylo na čase začít hrát. Hned v zápětí,se po úspěšném útočení dostal do pětkoviště N.Zachariev, avšak dost nepochopitelně před položením vyšlápl mimo hřiště a pětka nebyla uznána.

Ve 14. minutě O.Bělecký využil díru v obraně a položil první pětku ARC.Konverzi Nogué proměnil a skóre bylo 7:5 Další body přinesla až akce v 29.minutě,kdy skvěle naběhnutý J.Hotovec doslova doplachtil až do pětkoviště a zvýšil skóre na 12:5. Po konverzi byl stav 14:5

Do konce poločasu už změnil skóre pouze M.Šteffek ve 36.minutě když se po odehraném balónu až na křídlo dokázal probojovat až do brankoviště. Stav v poločase 19:5. Hodně akcí končilo naší chybou,ať už předhozem,ztrátou balónu v kontaktu nebo prohraným ruckem.

Druhý poločas pro nás nezačal uplně nejlépe. Hned ve 43.minutě se hráč Karlových Varů dokázal prosadit a snížil skóre na 19:10. Netrvalo dlouho a další pětkou jsme navýšili vedení.Konkrétně ve 47. minutě se opět po skvělém následování a naběhnutí do balónu prosadil J.Hotovec a s úspěšnou konverzí Noguého byl stav 26:10.

V 51.minutě se skvěle do útoku zapojil Nogué hrající opět ve druhé řadě a jako koncový hráč v útoku zvýšil skóre na 31:10. Přidal i konverzi a skóre bylo 33:10.

Poslední naše body v tomto zápase přinesla už jen akce útoku,kdy se dokázal probojovat do pětkoviště N.Zachariev, čímž odčinil svou nepodařenou akci z prvního poločasu a zvýšil na 38:10. Nogué prokopl a skóre bylo 40:10.

Posledních dvacet minut zápasu se neslo v duchu bránení v naší 22ce,když nás soupeř zatlačil a několikrát jsme odvraceli pětku na poslední chvíli,z toho dvakrát dokonce v samotném pětkovišti. I když jsme se po delší době osvobodili a posunuli balón blíže k polovině,byli jsme potrestáni za hru proti pravidlům a tlak soupeře pokračoval. To přineslo Varům poslední body v 79.minutě když korigovali skóre na konečných 40:15. Cíl jsme však splnili a vybojovali jsme 5 bodů do tabulky. Tímto jsme si upevnili 3.místo v tabulce a to už se nezmění,i když Slavia a České Budějovice mají ještě jeden zápas k dobru.

Sestava: Houdek, Janda, Kučera, Hebký, Nogué, Kašpárek, Hotovec J., Suk, Novák J., Ouředník, Šteffek, Bělecký, Juna, Chovanec, Zachariev

Střídající: Matýsek, Malina, Domín, Štábl, Vencl, Závora, Vobruba,

Body: Nogué 15, Hotovec 10, Bělecký 5, Šteffek 5, Zachariev 5,

Tato sezóna díky prohrám s Budějovicemi neskončila podle očekávání, nicméně pozitivním přínosem je,že jsme dokázali nabrat nové hráče, kteří se už platně zapojují do zápasů. Ještě nás bude čekat několik turnajů v 7's a ten následující je u nás v Chrášťanech 18.6.2016.

• 13. 05. 16Z Kralup 5 bodů

V něděli jsme odcestovali do nedalekých Kralup nad Vltavou abychom odehráli předposlední kolo II.ligy.

Rozkaz zněl jasně, 5 bodů a co nejvíce si vylepšit skóre. Kralupy se v poslední době zlepšují a na posledním turnaji v 7's rugby obsadili 3.místo za extraligovou Slavií a Tatrou.

Do začátku zápasu jsme vstoupili s velkým odhodláním a chutí vyhrát.Hned ve 2. minutě se po průniku prosadil M.Chovanec který odehrával svojí premiéru na postu útokové spojky a po úspěšném prokopnutí jsme vedli 0:7. Následovala akce v 7.minutě kdy se prosadil po dlouhé době co se pětek týče náš „francouz“ L.Nogué,který pro změnu odehrával premiéru na postu 2.řady. Následně i proměnil konverzi a skóre po 7-mi minutách hry bylo 0:14.

Ve 12.minutě se nám k naší smůle zranil kapitán M.Lubas a musel vystřídat. V zápětí,konkrétně 13.minuta se prosadila i naše mlýnová spojka J.Hotovec a po konverzi Noguého už jsme vedli 0:21.

Následně přišla „ledová sprcha“ v podobě dvou rychle za sebou položených pětek soupeře a skóre v 20.minutě bylo 14:21. Začátek zápasu nasvědčoval tomu,že utkání bude bohaté na pětky.

V 27. minutě se dostal k balónu M.Ouředník,který výjímečně hrál na postu rváčka a položil další pětku.Nogué proměnil kop a skóre bylo 14:28. Jeden bod za útočnou aktivitu už jsme měli jistý a tak to vypadalo,že jsme trošku polevili v tlaku. Do konce poločasu se hra přesouvala ze strany na stranu a byla plná chyb,jak našich,tak soupeře a skóre již zůstalo beze změny.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili plní elánu. Ve 44.minutě se po překopu a špatně odehraném balónu soupeřovou obranou dostal k balónu N.Zachariev a položil 5.pětku tohoto utkání. Skóre 14:33 V 53.minutě po pěkném průniku Š.Loudy a následné přihrávce před pětkovištěm položil M.Ouředník svojí druhou pětku v tomto utkání.Konverze proměněna a skóre bylo 14:40. Bouhužel Š.Louda musel odstoupit z utkání kvůli podezření na zlomeninu nohy.

Hned v 58.minutě jsme opět zatlačili na soupeře a L.Nogué,u kterého vypadalo,že mu druhá řada svědčí položil další pětku a následně i prokopnul.Skóre bylo 14:47

V 60.minutě se po dobře odehraném balónu v útoku prosadil N.Zachariev a zvýšil skóre na 14:52. Po konverzi bylo skóre 14:54 a do konce utkáníé zbývalo 20 minut. Bylo jasné,že vítězství už si nencháme vzít,otázkou bylo jen jaké skóre budeme ještě schopní uhrát. V 75.minutě dovršil svůj hat-trick L.Nogué který v tomto utkání položil víc pětek než za zbytek sezóny a pravdepodobně si našel nový post v poli kde se mu vyjímečně dařilo. Konverzi proměnil a skóre bylo 14:61.

Do konce utkání už stihl položit pouze J.Vencl který hrál na křídle a tak utkání skončilo v poměru 14:66.

Závěrem: Na konci sezóny se nám začalo dařit dávat hodně bodů,což nám trochu chybělo na začátku.Proti slabším soupeřům má trenér možnost promíchat sestavu a vyzkoušet hráče na postech na kterých obvykle nehrají,což je pro nás velikým přínosem.Moc se nám však nedaří hra v útoku a stále doplácíme na naše chyby. Je znát,že proti silnějším soupeřům jsme schopni odehrát lepší rugby,nez proti těm slabším.

RC Kralupy n.V. vs ARC IURIDICA PRAHA 14:66 (14:28)

Sestava: Houdek, Lubas, Rajnič, Domín, Nogué, Kašpárek, Ouředník, Weekes, Hotovec J., Chovanec, Louda, Bělecký, Juna, Vobruba, Zachariev

Střídající: Beneš, Janda, Hebký, Štábl, Novák J.,Vencl, Závora

Body: Nogué 31 ,Ouředník 10 , Zachariev 10 , Hotovec J. 5 ,Vencl 5

Následující a zároveň poslední utkání v této sezóně v 15kovém rugby se odehraje v Chrášťanech proti hostujícímu celku RC Karlovy Vary. Přijďte nás i v tomto utkání podpořit!

• 03. 05. 161.turnaj 7s na Pragovce

V neděli 1. května jsme odehráli první turnaj 1.ligy ragby o 7 hráčích. I přesto, že den předtím proběhly čarodějnice, dali jsme nakonec dohromady 11 členný tým.

Ve skupině na nás čekal tým Tatry Smíchov a Kralup nad Vltavou.

Výsledky:

ARC Iuridica- RC Kralupy nad Vltavou 12:22

ARC Iuridica - RC Tatra Smíchov 0:55

o 5.místo

ARC Iuridica - RC Praga "B" 24:12

Vzhledem k tomu, že jsme si před turnajem zkusili na tréninku sedmičky jen jednou, tak nás náš výkon moc nepřekvapil.

Sestava ARC: Lubas, Ouředník, Zachariev, Matýsek, Liška, Vencl, Domín, Beneš, Novak, Kašpárek, Chovanec

Několik našich hráčů si vyzkoušelo olympijskou variantu ragby poprvé a navíc si odbyl ragbyovou premiéru Matýsek, který si zaroveň odškrtl první pětku a posléze i hattrick v jednom zápase! Gratulujeme!

V neděli 8.5. května nás čeká zápas v Kralupech, poté 15.5. uzavřeme sezónu 15s doma proti Varům. Další turnaj 7s je naplánován na sobotu 18.6. u nás v Chrášťanech.

• 26. 04. 16Turnaje dětí 24.4.2016 (Praga, Sedlčany, Kralupy)

Dne 24.4.2016 se naši nejmladší borci zúčastnili turnajů dětí na Pragovce, v Kralupech a v Sedlčanech.

Turnaj nejmenších kategorií U6 a U8 na Pragovce byl pojat jako Memoriál Jana Kudrny - významné osobnosti českého rugby.

Kategorii U6 se na rozdíl od turnaje v Říčanech dařilo trošku více a na našich hráčích je vidět, že se zlepšují turnaj od turnaje a hlavně jejich radost ze hry se také stupňuje. Odehráli celkem 5 utkání a položili spoustu pětek. I přes organizační nedostatky turnaje a nepřízeň počasí se ukázalo ragbyové srdce našich nejmenších hráčů a turnaj si všichni včetně rodičů užili.

U8 nastoupily tradičně v kategorii B, kde byla na tomto turnaji jen jedna skupina, jelikož se řada týmů nezúčastnila. Konkurence proto byla o to větší a hráči tak absolvovali 6 těžkých utkání s proměnlivými výsledky. Odehráli rovněž jedno "přátelské" utkání s mladými hráči z Ostravy, kteří ukázali, že na severu Moravy rugby také umí. Na tomto turnaji se IURIDICE podařilo zejména lépe než dříve zvládnout hru v maulu a kolem něj.

U10 utvořily na turnaji v Sedlčanech opět tým s RA Olymp a prošly v kategorii C turnajem bez prohry. Naši borci opět tvořili oporu týmu. Na příštích turnajích tedy zřejmě lze uvažovat o posunu do výkonnostně vyšší kategorie.

U12 v Kralupech rovněž spojily síly s RA Olymp. Za IURIDICU se do Kralup vydali pouze tři stateční. Přes bojovný výkon a nasazení bylo vidět, že kluci se stále nedokáží sžít s velkým hřištěm a vytěžit z prostoru maximum. Je potřeba pořádně potrénovat a úspěchy se jistě brzy dostaví.

Další turnaje odehrají děti IURIDICY dne 8.5.2016 v Petrovicích (U6 a U8), na Pragovce (U10) a na Slavii (U12).