Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 22. 11. 16U10 ve Zbuzanech

   

  V sobotu 19.11. proběhl tradiční zimní turnaj ve Zbuzanech.

  Vzhledem ktomu, že nám onemocnělo pár kluků z U8, museli jsem naši účast v této kategorii zrušit. Michala jsme vyslali hrát za Spartu ve skupině A, kde se mu dařilo a Prokopa jsme povolali do týmu U10, kde byl jedním z nejlepších skládačů. Na turnaji se poprvé předvedla i Anička, která mezery ve znalostech pravidel vyplnila skvělým nasazením a zápalem pro hru a ve společnosti kluků obstála na jedničku.

   

  Individuální výkony musím pochválit u všech, kteří se zúčastnili. Jak už to bývá, některým jde lépe útočení a některým obrana. Velké problémy nám však stále dělá týmová hra. V obraně děláme zuby a rychlé protihráče nestihneme pokrýt a v útoku máme malou podporu hráče s balónem.

   

  Některé zápasy se nám povedly více, některé méně, ale doufejme, že radost ze hry přetrvá.  Uvidíme se na tréninku!

   
 • 03. 10. 16Domácí výhra nad rezervou Slavie

  Proti Slávii vítězně.

  V neděli 25.9. jsme na domácím hřišti přivítali rezervu Slávie. V silné sestavě jsme nastoupili do utkání s velkým odhodláním a dokázali jsme se prosadit hned na začátku. Ve 2. minutě skóroval O.Bělecký a po konverzi Zacharieva jsme vedli 7:0. Následujících 25 minut jsme se přetahovali se soupeřem o balón a hra se často přesouvala,ze strany na stranu,bez změny skóre. 29.minuta – po rojové akci dokázal dopravit míč do brankoviště vazač M.Mak a po konverzi Zacharieva bylo skóre 14:0. Do poločasu jsme dokázali změnit skóre už pouze jednou a to v 38.minutě,kdy se opět dokázal prosadit O.Bělecký hrající na první tříčtvrtce.Konverze byla úspěšná a v poločase bylo skóre 21:0

   

  Na začátku druhého poločasu měl stále soupeř dost síly a tak se následujících 15 minut hra přesouvala ze strany na stranu.

   

  Častá ztráta balónu byla zapříčiněna jednak dobrou obranou soupeře,ale také často naší chybou. V 56.minutě se po útočné akci dostal do brankoviště M.Juna a přiklepl balón.Konverze nebyla úspěšná a skóre bylo 26:0. V 61.minutě se prosadil zlepšující se J.Kašpárek hrající na pozici rváčka a po konverzi byl stav 33:0 Další změnu skóre přinesla 70.minuta,kdy při akci celého týmu přes celé hřiště stál na konci Zachariev,který po přihrávce od M.Lubase položil a skóre po následném prokopnutí bylo 40:0. Do konce utkání se skóre změnilo pouze jednou,a to v 74.minutě,kdy po rychle rozehraném trestném kopu Zachariev přihrál M.Ouředníkovi a ten položil poslední pětku utkání.Konverze byla proměněna a tak finální skóre bylo 47:0

   

  Následující kolo odehrajeme na hřišti stále se zlepšujícího RC Rakovník,který má silný roj a utkání nemůžeme brát na lehkou váhu.

   
 • 27. 09. 16Celostátní turnaje mládeže – Říčany a Praga

  Týmy U8 a U10 se po znovuobnovení mládežnických kategorií přihlásily na první celostátní turnaje, aby zejména získaly tolik potřebné herní zkušenosti. Celkové výsledky lze označit za povzbudivé a IURIDICA tak dala vědět, že se s ní musí do dalších soubojů vážně počítat.

   

  Na celostátní turnaj kategorie U8 do Říčan jsme vyslali několik hráčů z našeho týmu, které doplnili kluci z Říčan, kteří se nevešli do říčanské sestavy. Na těchto turnajích, jež jsou oproti regionálním turnajům pojaty více formálně, když se na nich zejména i vyhlašuje konečné pořadí a první tři týmy oceňují medailemi, je každý klub oprávněn postavit pouze jeden tým. Každý klub tak postaví to nejlepší co má. Zbylí hráči mohou doplnit jiné, zejména začínající kluby, jež se ještě potýkají s nedostatečnou hráčskou základnou.

   

  Naši a Říčanští kluci se v týmu rychle sehráli a nakonec vytvořili jeden kompaktní celek. V základní skupině jsme dokázali vyhrát nad Plzní, smolně remizovali se Spartou a vysoko prohráli s budoucím vítězem turnaje Tatrou. Horší skóre nás tak poslalo do skupiny "plate", kde jsme dokázali všechny zápasy vyhrát a kluci tak skončili na hezkém 6. místě z celkových devíti účastníků.

   

  Všichni hráči U8 odvedli skvělý výkon. Vyzdvihnout musíme především výkony dua Michal+Michal a nejmladšího Kuby, který získal pro tým spoustu míčů z osobních soubojů.

   

   

   

   

  Kategorie U10 nastoupila ke svému turnaji na Pragovce v týmu doplněném o hráče Petrovic a Slavie. Před turnajem bylo jasným cílem především co nejlépe prodat získané dovednosti a získat potřebné zkušenosti, když bylo zřejmé, že konkurence bude vysoká. Jak již bylo řečeno, každý klub postavil na tento turnaj v podstatě to nejlepší co má.

   

  V základní skupině tak náš tým podle očekávání podlehl favorizovaným týmům Slavie a Sparty, nicméně pouze jen velmi těsným rozdílem. První zápas proti Slavii byl z naší strany spíše defenzivně laděný, ovšem kluci a holky předváděli tak houževnatý výkon, že starší a zkušenější Slávisti se jen stěží prosazovali. V zápase se Spartou jsme v první půli dominovali, nedokázali jsme však položit a nakonec se miska vah převážila na stranu soupeře, který nám v závěru utkání položil dvě rychlé pětky a rozhodl o svém vítězství. Následoval zápas proti Přelouči, kde jsme po přesvědčivém výkonu slavili první vítězství. Skupinu jsme zakončili zdrcující prohrou s pozdějšími více mistry turnaje Říčanami.

   

  Hráči nicméně nesvěsili hlavy a ve skupině „plate“ hrané o konečné umístění, do které jsme si přinesli cenné 4 body za výsledky v základní skupině, svedli urputný souboj s Rakovníkem a Kralupami. První utkání skončilo prohrou o jednu pětku v závěru utkání, na kterou už jsme nenalezli odpověď. Druhý zápas skončil zaslouženou remízou, kdy obě družstva předvedly urputný zápal až do posledního hvizdu.

   

  Na tomto prvním celostátním turnaji jsme obsadili celkové 8. místo z desíti účastníků, což je výsledek na nováčka více než sympatický. Všichni hráči do zápasů dali vysoké nasazení a bojovnost, nicméně rezervy ještě někde jsou a zejména nedostatek koncentrace nás někdy stál zbytečné body. Zvláště vyzdvihnout je třeba výkon Franty, který patří stabilně k nejlepším hráčům.

   

  Závěrem bychom rádi poděkovali za vstřícnost a ochotu Petrovicím, Slavii a Říčanům, že posílili naše řady na těchto náročných turnajích.

   

  Tento víkend je herní pauza, a následující víkend opět pokračují regionální turnaje. U8 v Petrovicích a U10 v Babicích.

   

   

   
 • 20. 09. 16U8 v Plzni a U10 na Tatře

   V neděli 18.9. se odehrála další kola regionálních turnajů mládeže. V kategoriích U8 a U10 s naší účastí.

  U8 v Plzni

  Kluci se v Plzni nakonec sešli jenom v 6 a tak se nemuseli hádat, kdo zůstane na lavičce. Turnaj se nám povedl a přemožitele jsme našli pouze v utkání s domácími "Štěňaty", která dokázala hrát více týmově. Tahouny našeho týmu bylo duo Michal+Michal, kteří se postarali o většinu pětek našeho týmu. Mladší kluci zase pěkně bránili, když měl míč soupeř.  Poděkování patří všem zúčastněným a hlavnímu pořadateli RC Plzeň!

  Sestava ARC: Michal, Michal, Vojta, Kuba, Štěpán, Prokop a maskot Eliška

   

  U10 na Tatře

  Další turnaj si zahrál i náš tým U10. Tak jako jejich mladší kamarádi se nakonec sešli v 7 hráčích a každý tak měl jistotu, že si pořádně zahraje. Kluci bojovali o každý míč a hráli na plno až dokonce tak, jak se na správné ragbisty sluší a patři. Na turnaji zůstali neporaženi. Doufáme, že to bude potřebná motivace k další práci na tréninku v co největším počtu.

   

  Gratulujeme všem k týmovým i osobním výhrám v zápasech a těšíme se, že získané zkušenosti opět využijeme na trénincích. Ten další je již dnes od 18:00 na hřišti v Chrášťanech.

   
 • 13. 09. 16U8 v Rakovníku a U10 na Slavii

  U8 v Rakovníku

   

  Za velmi teplého a slunečného počasí se tuto neděli uskutečnil další ze série regionálních turnajů. Kategorii U8 tentokrát hostil na svém hřišti RC Rakovník. Náš tým nastoupil odhlodlán, leč od počátku oslaben, neb nám, vlivem absencí, chyběl do plného počtu jeden hráč. Museli jsme proto mužstvo doplnit o borce z jiných klubů. Přes tento handicap kluci (a zapůjčená dívka) vytvořili velmi kompaktní tým, který měl své lídry i své dříče.

  Předváděná hra byla velmi sympatická. Oproti předchozímu turnaji jsme sice neměli nad soupeři takovou převahu a utržili jsme i několik porážek. Nicméně obdržené body jsme dostávali téměř výhradně po individuálních akcích soupeře. Naopak náš tým ukázal, že dokáže i vzájemně kooperovat. Dokonce bylo k vidění i několik pěkný přihrávek! 

   

  Naší slabinou je sem tam malá snaha získávat a hrát míč, čímž se zbytečně dostáváme do defenzívy. Takže co zlepšovat víme a hurá na trénink!


  Prosíme rodiče, aby důsledně hlásili neúčast na turnajích! Je důležité dopředu vědět s kolika hráči turnaj obsadíme. Děkujeme RC Rakovník za velmi pěknou organizaci turnaje. Vše šlapalo jak má.

    

  U10 na Slavii

   

  První tři zápasy jsme trošku prospali a tak jsme se soupeři nakonec se stěstím třikrát remizovali 2:2. Kluci se však zápas od zápasu zlepšovali, začali si přihrávat, v roji měli navrch a z toho pokládali. Výborně zahrál velkej Kuba, ten když se rozběhl, tak ho dva nezastaví. Fanda nejvíc pětek a hezky skládal, ale to od něj už tak nějak očekáváme :)

   

  Všichni kluci se rvali o balon a kondičně zvládli všechny zápasy na jedničku, škoda toho pomalejšího rozjezdu.

   

  Musíme zapracovat na podpoře hráče s balónem a týmové spolupráci, někteří jsou v zápase ještě trochu ztracení, ale to vypilujeme na tréninku.

   

   

   
 • 06. 09. 16Turnaje mládeže – Slavia a Říčany

  Po letní pauze zakončené soustředěním nastoupili naši nejmenší borci do seriálu turnajů dětí. Prvním byl Beach rugby turnaj na Slavii (28.8.2016) a poté následoval již klasický regionální turnaj v Říčanech (4.9.2016).

   

   

  Úspěšnější vstup do sezony mají zatím hráči U8, kteří na turnaji na Slavii obsadili celkové třetí místo mezi všemi týmy a na turnaji v Říčanech ve své výkonnostní kategorii (B) neprohráli ani jeden zápas. Ve všech zápasech bylo vidět, že hráči udělali oproti minulé sezoně značný pokrok. Výrazně se především zlepšilo chytání a sbírání balónu, předání balónu po skládce, orientace ve hře a v pravidlech. Trápí nás však stále skládky, podpora hráče s balónem a hra v obraně. Pochvalu si zaslouží všichni borci za přístup a nasazení. Jmenovitě pak Michal Zima za nejvíce položených pětek. Zvláštní pochvalu pak zaslouží Prokop Mašek a Michal Hornof, kteří byli v Říčanech na svém prvním turnaji a přesto hráli jako staří mazáci.

   

  Hráči U10, kteří před prázdninami nastupovali v kategorii U8 si v prvním turnaji na Slavii vybrali nováčkovskou daň, kdy obsadili až celkové 11 místo, a to i po slibně odehraných zápasech ve skupinách. Nutno dodat, že turnaj probíhal za extrémních teplotních podmínek a kluci hráli většinou proti starším klukům z kategorie U10, což bylo znát zejména v závěru turnaje, kdy už chyběly síly a bohužel i bojovnost. I na klucích z U10 je však vidět značný pokrok v herním projevu shodně jako v U8. Bolístky jsou ovšem rovněž shodné. Na turnaji v Říčanech si už kluci z U10 spravili chuť, kdy ve své výkonnostní kategorii (C) prohráli jen jediné utkání. Kluky chválíme za přístup a nasazení a zvláštní uznání pak zasluhuje za první účast a předvedenou hru Matouš Babják.

   

   

  Nadcházející turnaje proběhnou v Rakovníku (U8) a na Slavii (U10).

   
 • 29. 08. 16Letní soustředění dětí – Albeř 14.8. až 21.8.2016

   

  Po znovuobnovení mládežnických kategorií na podzim loňského roku se letos konalo první letní soustředění dětí před nadcházející sezonou 2016/2017, a to v tradiční baště ARC - výcvikovém středisku Univerzity Karlovy u jihočeské Albeře.

   

   

   

   

  Soustředění dětí se zúčastnilo celkem 13 dětí napříč všemi věkovými kategoriemi. Mimo kvalitní a intenzivní tréninkové přípravy se našel čas rovněž na otužování v rybníce Osika, výlety na hrad Landštejn a zámek v Jindřichově Hradci, táborák, noční orientační běh a spousty další aktivit posilujících jak sportovního, tak týmového ducha budoucích nadějí ARC.

   

  Děti i jejich trenéři si soustředění skvěle užili a již se těší na nadcházející ročníky.

   

   

   

   

   

   
 • 27. 05. 16Pozvánka na 7. Staropražskou šunku

  V sobotu 4. června proběhne již 7. ročník mezinárodního vetránského turnaje v ragby. Místo konání : RC Říčany. Všichni jsou zváni.

  Účastníci:

  1. CHARLOT RUGBY CLUB – FRANCE

  2. CLUB DE RUGBY MALAGA – SPAIN

  3. RAGBI VUKOVI ZENICE – BOSNIA AND HERCEGOVINA

  4. LES TUBES A ESSAIS – FRANCE

  5. MALTA MARAUDERS – MALTA

  6. OLD SAX BELGIUM – BELGIUM

  7. MELGACHOS / GAZTEDI – SPAIN

  8. S.S.D. SYRAKO RUGBY CLUB – ITALY

  9. OLD PESCARA RUGBY – ITALY

  10. OLD HIRELINGS – STADE FRANCAIS PARIS – FRANCE

  11. RUGBY CLUB ŘÍČANY – ČR

  12. MORAVIAN EAGLES – ČR

  13. RUGBY CLUB VYŠKOV – ČR

  14. OLD BOYS PRAHA – ČR

   
 • 19. 05. 16Další turnaje dětí

  V minulých dvou týdnech se konaly další turnaje dětí, na kterých participovali opět i naši nejmladší borci.


  Dne 8.5.2016 proběhly turnaje v Petrovicích (U6 a U8), na Pragovce (U10) a na Slávii (U12). Dne 15.5.2016 se hrálo na Spartě (U6, U8 a U10) a v Petrovicích (U12).

  Hráči U6 a U8 podávají poměrně stabilní výkony a začínají si držet na turnajích aktivní bilanci vítězství. Příkladem může být kategorie U8, která se přes výkonnostní skupinu C usadila ve skupině B, kde začíná podávat slibné výkony. Je vidět, že poctivá práce na tréninzích přináší ovoce a kluky pak hra o to více baví.

  Kategorie U10 a U12 spolupracující s RA Olymp se rovněž zlepšují. Zejména kategorie U12 se snad konečně odrazila ode dna. I přes  prohry však kluky rugby baví a vědí a sami pak na turnaji i vidí, že poctivá práce se vyplácí. 

  Nyní čeká děti dvoutýdenní pauza a pak závěrečné turnaje této sezony - 5.6.2016 (U6, U8 - Babice, U10 - Tatra, U12 - Říčany) a 12.6.2016 (U8 a U10 - Bavaria Cup v Kralupech).
   
   
   
 • 19. 05. 16Poslední zápas sezóny

  V něděli jsme v posledním kole přivítali hráče RC Karlovy Vary.

  Ti sice zatím nezískali ani bod v souteži,ale vzhledem ktomu, že je to jejich první sezóna, dalo se to očekávat. Možnost posunout se v tabulce,ať už nahoru nebo dolu byla málo pravděpodobná a to byla nejšpíš jedna z věcí, která ovlivnila nasazení hráčů.

  Karlovy Vary měli větší odhodlání a tak se po několika akcích probojovali do pětkoviště a položili první body. 4.minuta skóre 0:5

  To byla trochu ledová sprcha pro nás a bylo na čase začít hrát. Hned v zápětí,se po úspěšném útočení dostal do pětkoviště N.Zachariev, avšak dost nepochopitelně před položením vyšlápl mimo hřiště a pětka nebyla uznána.

  Ve 14. minutě O.Bělecký využil díru v obraně a položil první pětku ARC.Konverzi Nogué proměnil a skóre bylo 7:5 Další body přinesla až akce v 29.minutě,kdy skvěle naběhnutý J.Hotovec doslova doplachtil až do pětkoviště a zvýšil skóre na 12:5. Po konverzi byl stav 14:5

  Do konce poločasu už změnil skóre pouze M.Šteffek ve 36.minutě když se po odehraném balónu až na křídlo dokázal probojovat až do brankoviště. Stav v poločase 19:5. Hodně akcí končilo naší chybou,ať už předhozem,ztrátou balónu v kontaktu nebo prohraným ruckem.

  Druhý poločas pro nás nezačal uplně nejlépe. Hned ve 43.minutě se hráč Karlových Varů dokázal prosadit a snížil skóre na 19:10. Netrvalo dlouho a další pětkou jsme navýšili vedení.Konkrétně ve 47. minutě se opět po skvělém následování a naběhnutí do balónu prosadil J.Hotovec a s úspěšnou konverzí Noguého byl stav 26:10.

  V 51.minutě se skvěle do útoku zapojil Nogué hrající opět ve druhé řadě a jako koncový hráč v útoku zvýšil skóre na 31:10. Přidal i konverzi a skóre bylo 33:10.

  Poslední naše body v tomto zápase přinesla už jen akce útoku,kdy se dokázal probojovat do pětkoviště N.Zachariev, čímž odčinil svou nepodařenou akci z prvního poločasu a zvýšil na 38:10. Nogué prokopl a skóre bylo 40:10.

   

  Posledních dvacet minut zápasu se neslo v duchu bránení v naší 22ce,když nás soupeř zatlačil a několikrát jsme odvraceli pětku na poslední chvíli,z toho dvakrát dokonce v samotném pětkovišti. I když jsme se po delší době osvobodili a posunuli balón blíže k polovině,byli jsme potrestáni za hru proti pravidlům a tlak soupeře pokračoval. To přineslo Varům poslední body v 79.minutě když korigovali skóre na konečných 40:15. Cíl jsme však splnili a vybojovali jsme 5 bodů do tabulky. Tímto jsme si upevnili 3.místo v tabulce a to už se nezmění,i když Slavia a České Budějovice mají ještě jeden zápas k dobru.

  Sestava: Houdek, Janda, Kučera, Hebký, Nogué, Kašpárek, Hotovec J., Suk, Novák J., Ouředník, Šteffek, Bělecký, Juna, Chovanec, Zachariev

  Střídající: Matýsek, Malina, Domín, Štábl, Vencl, Závora, Vobruba,

  Body: Nogué 15, Hotovec 10, Bělecký 5, Šteffek 5, Zachariev 5,

  Tato sezóna díky prohrám s Budějovicemi neskončila podle očekávání, nicméně pozitivním přínosem je,že jsme dokázali nabrat nové hráče, kteří se už platně zapojují do zápasů. Ještě nás bude čekat několik turnajů v 7's a ten následující je u nás v Chrášťanech 18.6.2016.

   
Celkem záznamů: 177
 
 
Omezit:
 
 
 
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...