Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 15. 10. 18Turnaje dětí o víkendu 13.-14.října

  O víkendu proběhlo další kolo dětských turnajů Oblastního přeboru Čech.
  Náš tým poslal své zástupce na turnaj U8 do Petrovic, kde hráli dohromady s týmem Kralup. Tento spojený tým si v turnaji vedl nadmíru dobře a až na jednu remízu ve všech svých zápasech zvítězil. Kluky na turnaji doprovázel Honza Brzák.
  Kategorie U10 se představila v turnaji na Pragovce ve skupině B, kde se jí vedlo znamenitě. Výsledná 3 vítězství a jediná prohra jsou dobrým příslibem do budoucna. Kategorii U10 na turnaji vehl Ondra Hanák, který na adresu svých svěřenců nešetřil chválou obrany, hlavně individuální. Naopak podle jeho slov máme mezery ve hře v rucku, v přihrávkách a přechodu do útoku.
   
 • 09. 10. 18Naše áčko porazilo doma RC Šumavu Nýrsko 41:12

  Naši borci dokázali v nedělním zápase s RC Šumavou Nýrsko zvítězit. Z počátku se podařilo týmu ze Šumavy naše borce uzamknout na jejich polovině a většinu času doslova bušili do naší obrany. Náš tým neměl míč v rukou moc často a pokud ano, tak ho buďto ztratil a nebo naopak položil z přímočaré akce pětku. Při tomto vývoji se projevila převaha zkušeností na naší straně. V prvním poločase jsme položili třikrát, přičemž pětky vypadali podobně, rychlý úder po chybě soupeře. Soupeř naopak bodoval po vytrvalé zákopové válce a soustavném postupu. Nutno říci, že hráči Nýrska měli váhovou převahu a jejich zástupci po individuální stránce byli velmi dobře připravení a že na jejich straně přijela plná střídačka, zatímco Iuridica měla k dispozici pouze jednoho náhradníka, jenž si ve věku čtyřiceti let debutoval na ragbyovém pažitu v ligovém zápase, Luďu Šebeoka. V druhé polovině i přes přicházející únavu našich hrdinů a četným střídáním hráčů Nýrska, se ještě více projevila převaha zkušeností a naši hráči ještě několikrát položili. Tlak šumavských hráčů v druhé půli značně polevil a hra se odehrávala spíše ve středu a na polovině Nýrska. Jednou pětkou po individuální akci svého extrémně rychlého zadáka navýšili počet bodů na konečných 12, více jim ale náš tým nedovoli. Výsledek tedy byl 41:12 v náš prospěch a je důležité a potěšující, že se z našeho týmu nikdo nezranil, nicméně alarmujícím faktem zůstává nedostatek hráčů pro nadcházející zápasy i celkově.

  U10 a Nýrsko

  viedo ARC Nýrsko

   
 • 08. 10. 18Domácí Turnaj kategorie U10

  Za překrásého říjnového počasí jsme měli možnost pořádat turnaj na domácím hřišti pro kategorii U10. Přihlásilo se celkem 19 týmů a ještě dorazila Slavie jakožto dvacátá. Hrálo se na čtyřech hřištích ve skupinách A,B,C1 a C2. Domácí borci se představili ve skupině C1, kde se jim dařilo. Skončili 3 výhrami a jednou prohrou. Nezbývá než doufat, že šechny zůastněné děti si ragbyové dopoledne užili a mohli se vesele potěšit cenami, jenž dostaly všechny týmy stejné. Takže nezbývá, než se těšit na další domácí turnaj. Galerie turnaje U1 v Chrášťanech

   

  U10 Video

   
 • 03. 10. 18Ohlédnutí za nábory podzimu 2018

  Náš trenerský tým mládeže se účastnil letos na podzim celkem 4 náborů pro žáky okolních základních škol, kde se nám podařilo možnost náborů dohodnout.

  Dá se říci, že se nám podařilo jednotlivé dopolední termíny trenérsky pokrýt a měli jsme možnost ve školách ukazovat ragby ve 2-3 lidech. Na jednotlivých náborech se náš trenérský tým setkal i s našimi aktivními dětskými hráči.

  Děti byly z ukázek nadšené, což se následně ukázalo i na nárůstu počtu dětí trénujících na našem hřišti. Nábory probíhaly buťo v prostorách hal a tělocvičen jednotlivých škol, nebo venku.

  Děti si mohli mimo jiné vyzkoušet narážení do naražečů, skládky, či pokládání.  Cílení v našem případě je směřováno na nejmenší děti, což je 1.-3. třída ZŠ, kde ještě děti a jejich rodiče nemají jasno v aktivitách, kterým se chtějí děti věnovat. Nicméně nevzdali jsme boj ani v případě starších ratolestí. S laskavým dovolením vedení jsme působili v těchto školních ústavech:

  • ZŠ Chýně s krásnou halou, kde jsme se ukázali již po několikáté

   

  • ZŠ Chrášťany je naší domácí školou, kde již máme pár želízek v ohni a doufáme v další úlovky

  chrastany1 chrastany2

  • ZŠ Zličín, kde jsme také již v minulosti ragby ukazovali
  • ZŠ Mládí na Stodůlkách, kde působí povícero našich svěřenců a kde jsme již také dříve byli

  mladi1 mladi3

  • ZŠ Řeporyje, kde jsme zažili naši premiéru a kde nás náhlý déšť zahnal z venkovního hřiště do tělocvičny s komorní atmosférou

   reporyje1 reporyje2

   
 • 28. 09. 18Pozvánka na turnaj U10 a zápas mužů v Chrášťanech

  Tímto Vás srdečne zveme na velkolepou Rugbyovou událost v Chrášťanech, která vznikla spojením turnaje dětí kategorie U10 a zápasu A týmu mužů s týmem RC Šumava Nýrsko.

  Dopoledne se představí na třech hřištích výběry týmů oblastního přeboru Čech v kategorii do 10ti let a na 15. hodinu je naplánován výkop zápasu domácího týmu ARC Iuridica Praha proti ambicióznímu nováčkovi z loňského roku RC Šumava Nýrsko.

  Přijďte podpořit Náš tým ve všech kategoriích a užít si tento výjimečný rugbyový zážitek.

   
 • 27. 08. 18Tréninky se opět rozjíždějí

  Po letní pauze a soustředění na Albeři se opět rozjíždí tréninky na domácím hřišti v Chrášťanech.

  Mládež i muži v tradičních časech. Úterý a čtvrtek od 18:00-19:15 kategorie U6-U14. Ve stejné dny od 19:30-21:00 muži (17 let a více).

   
 • 26. 04. 17Turnaj U6-U10 v Přelouči

  V neděli 23.4. jsme odcestovali na turnaj do Přelouče. 

  Ve větrném a deštivém počasí jsme postavili vlastní tým v kategorii U10. Výjezd vlakem v brzkých ranních hodinách se na výkonu a soustředění některých hráčů podepsal a první 2 zápasy se nám moc nepovedli, pak už se kluci dostali do hry a chvílemi předváděli pěkné týmové výkony. Naši hru shazovali především individuální chyby ve skládkách, které soupeři dokázali využít. 

  Sestava ARC U10: Dan, Vilém, Fanda, Matyáš, Matouš, Kuba, Georgyi, Ondra, Adam a Lúďa

  V kategorii U8 jsme vyslali Michala do Sparty, která hrála skupinu A a utvořili společný tým ve skupině C. Hlavním tahounem týmu byl Prokop, který si připsal i nejvíce pětek.

  V U8 za ARC: Michal, Kuba, Prokop, Vojta

   

  V nejmladších nás reprezentoval Honzík tradičně v dresu Tatry a připsal si několik pětek.

   

   
 • 18. 04. 17PYRF U10 - 8.4.2017

   

  Na letošním jarním turnaji PYRF, který se konal dne 8.4.2017 na hřišti Tatry Smíchov, nastoupili i naši malí borci z U10, kteří se na tomto stále rostoucím mezinárodním turnaji poprvé prezentovali na podzim 2016.

   

  Jarní části PYRF se v kategorii U10 zúčastnilo 30 týmů a zastoupení bylo mezinárodní (přijely např. týmy z Německa, Litvy a Lotyšska). Přičemž je potřeba také zmínit, že každý klub většinou stavěl po jednom týmu, byť jejich členská základna je daleko širší a lze tak konstatovat, že na tento turnaj postavili výběry svých hráčů.  

   

   

   

  Vedle samostatného týmu ARC se naši kluci podíleli na doplnění týmu Tatry Barbariens a týmu Pirátů, který vznikl namísto týmu Ostravy, jež se kvůli rozsáhlé marodce na poslední chvíli z turnaje omluvil a bylo tak potřeba zaplnit mezeru v turnajovém pavouku. Za tuto nezištnou činnost patří klukům, jež nastoupili v řadách těchto týmů velký dík.

   

  Hráči ARC do turnaje nastoupili odhodlaní a s touhou si zápasy co nejvíce užít a pobavit se. Rovněž ale i zlepšit umístění oproti podzimní části. Tehdy totiž skončili 23. z celkových 24 účastníků a zaplatili tak daň nováčka poté, co na začátku sezóny 2016/2017 přestoupili z kategorie U8 do U10.

   

   

   

  Tuto výzvu se jim povedlo celkem dobře naplnit, jelikož i vlivem série těsných proher skončili jako 15. To je určitě potěšující výsledek ukazující na dílčí zlepšení, důkazem čehož může být i výsledek 1:3, jež v základní skupině uhráli s týmem Tatry Smíchov, pozdějším vítězem turnaje. Aby však mohli pomýšlet na vyšší příčky, musí vytrvat v tréninku a zapracovat zejména na dvou zásadních věcech – podpoře při útočení a organizaci obranného bloku, včetně individuálních skládek. V ostatních asketech hry jsou vidět pozitivní pokroky. Klukům tedy děkujeme za předvedené výkony a dosažený výsledek a těšíme se na další jejich turnaje a zápasy.

   

   

  Děkujeme za podporu rovněž všem fanouškům a rodičům a také pořadatelům PYRF za skvěle připravený turnaj.

   

   
 • 12. 04. 17Prague Youth Rugby Festival Praha 2017 - U8

   

  Dne 8.4. se konal již 4.ročník mezinárodního turnaje PYRF. Náš tým - Olymp Barbarians, jehož sestava byla Michal, Vojta a Prokop z Iuridicy,  byl doplněn ještě 2 hráči z Olympu a 2 z Tatry. V základní skupině naši borci zaznamenali 3 porážky a 2 výhry. Tento výsledek nás nominoval do bojů o 7. až 9. místo. Tam nás čekali také nelehcí soupeři, ovšem naše skvadra vše zvládla na výbornou, porazila Mountfield Říčany a dále i berlínského soupeře, takže jsme se mohli nakonec radovat ze 7.místa ze celkového počtu 17 týmů. 

  Zde bychom ale měli vyzdvihnout  schopnost našich nejmenších borců se adaptovat s novými spoluhráči v extrémně krátkém čase. Naše hra měla zlepšující se tendenci a poslední zápasy hráli všichni přinejmenším o level výše, než na začátku. 
  Další dík pak patří i trenérům, Standovi Šimčákovi za Iuridicu a Petru Jakovci z Olympu. 
  Poslední 2 zápasy jsme měli tým složený až ze 4 různých družstev (Iuridica, Tatra, Olymp a Slavia), takže našemu týmu byla udělena cena Fair Play (na fotce ta skleněná) za příkladně předvedenou hru všech zúčastněných.
  Ragby zdar!
   
  Standa, ARCIuridica
   
 • 26. 02. 1725.2.2017 Borci U8 ve Zbuzanech

   

  V sobotu 25.2.2017 se konal tradiční mládežnický indoor turnaj ve Zbuzanech. Zatímco kategorii U10 jsme tradičně obsadili dvěma týmy, v U8 jsme měli opět problémy se sestavou. Kvůli pozdním přihláškám hráčů jsme nemohli bohužel přihlásit vlastní tým. Na místě pak účast nebyla tak špatná a měli jsme celkem 4 naše hráče. Díky již tradiční dobré spolupráci se Spartou v U8 se nám podařilo tým doplnit a mohli jsme turnaj důstojně odehrát. Tým byl nasazen do skupiny B, což vyvolávalo určité obavy, zda budeme stačit kompletním a sehranějším týmům soupeřů. Tyto obavy se však, velmi rychle, ukázaly jako liché. Kluci, jako jeden muž, předvedli velmi bojovné a soustředěné výkony. Týmová hra, přihrávky a spolupráce. To byly naše hlavní výhody, které jsme proti soupeřům hojně uplatňovali. Hráči si turnaj skvěle užili a ukázali, že příprava na jarní část sezony je dobře nastartovaná. (Z organizačních důvodů bych chtěl jen požádat rodiče, aby příště přihlašovali své ratolesti na turnaje opravdu včas. Děkuji.)

  Za U8 Albert

   
Celkem záznamů: 177
 
 
Omezit:
 
 
 
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...