Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 05. 05. 19Tým ARC prohrál v Brně Bystrci

  V pátém zápase jarní části sezóny dnes podlehl tým mužů dobře hrající domácímu týmu Brno Bystrc 48:12. Další komplikací z tohoto zápasu jsou zranění dvou hráčů Michala Juny a Lukáše Vobruby. Všechny dosavadní výsledky z jarní části sezóny jsou k dispozice ZDE.

   
 • 04. 05. 19Tým mužů hraje zítra v Brně

  Tým mužů ARC Iuridica hraje zítra v Brně Bystrci. Výkop je naplánován na 14:30. Držíme palce.

   
 • 04. 05. 19Naše děti zazářily na turnaji v Lipsku

  Týmy dětských kategorií se účastnily turnaje v Lipsku. Dokázali jsme na tamějším turnaji nasadit týmy v kategoriích U8, U10, U12, U14. Nutno říci, že naši borci, i přes značnou nepřízeň počasí, hájili barvy ARC více než statečně a v kategorích U8 a U12 se jim podařila získat první místa. Děkujeme všem za účast a podporu.
   
 • 29. 04. 19Domácí klání s Petrovicemi skončilo výhrou

  Tým ARC si připsal první výhru v letošní sezóně, když doma zdolal po urputném boji tým RK Petrovice nejnižším možným rozdílem 34:33. Celý zápas byl přetahovanou o skóre, s tvrdou hrou a se zákroky na hranici pravidel a někdy i za ní. Náš tým 4 pětky a proto mu náleží bonusový bod, Petrovice mají bonusové body 2 za položení pěti pětek a prohru nízkým rozdílem (menší než 7 bodů). Iuridica zaostávala za svým soupeřem opět ve standardních situacích, zejména v mlýnech, při nichž nezáviděníhodnou pozici měla naše australská mlýnovka Jan Novák. Zvládnul to však výborně. Naopak náš tým vynikal bojovností a častými průniky obranou soupeře, zejména hráči Zachariev, Ouředník, Šíf a Nogué. Dařily se i konverze a trestné kopy, padl i jedne drop goal ze hry (Ouředník). Pár minut před koncem zápasu se v krátkém časovém rozmezí vyrojilo hned několik přestupků a oplácení, za které rozhodčí udělil dvě žluté karty týmu Petrovic. Nicméně zdaleka nejhoší byl zákrok, kdy jeden z hráčů hostů při čelním střetu udeřil úmyslně loktem do obličeje bránícího Honzu Chaloupku. Ten následkem toho musel vystřídat. Vyšetření po zápase odhalilo zlomenou očnici a frakturu na lícní dutině. Nezbývá, než doufat, že se dotyčný hráč nad svým následným chováním zamyslí, jelikož úmyslným zákrokem vyřadil hráče z dalšího účinkování v letošní sezoně. Zranění má pochopitelně i přesah do běžného života.
  IU_Pet
   
 • 29. 04. 19Děti z ARC se účastnily běhu Rocki race

  Naši zástupci dětských kategorií se účastnili běhu Rocki race v Hostivicích, což je venkovní běh, při kterém závodníci musí překonat nejrůznější překážky. Za dokončení dostal každý z účastníků medaili. Více o Rocki race ZDE
   
 • 24. 04. 19Pozvánka na zápas s RK Petrovice

  Srdečně Vás zveme na nedělní zápas (28.4.2019) do Chrášťan, kde se naše mužstvo střetne s týmem RK Petrovice. Výkop je plánován na 14:00.

  IUvsPet

   
 • 16. 04. 19Zápas s Petrovicemi přeložen

  Zápas s Petrovicemi přeložen 28.4.2019, protože předchozí termín vycházel na Velikonoční svátky.

   
 • 16. 04. 19U10 Na turnaji v Plzni

  Naši zástupci kategorie U10 se tentokráte vydali reprezentovat ARC do Plzně. Přes značnou nepřízeň počasí předvedli naši borci pěknou kolektivní hru dle trenéra Standy. Zápasy byly vyrovnané a mohli jsme být svědky týmových okamžiků, kdy hráči namísto položení vlastní pětky několikrát nahráli ostatním, kteří ještě pětky nedosáhli. Celková bilance ARC na Plzeňském turnaji je 4 výhry 1 prohra a 1 remíza. 

  Odkaz na stránku s fotogaleriemi ZDE

  U10Plzen
   
 • 15. 04. 19Turnaj U12 v Kralupech

  Kategorie U12 se tento víkend zúčastnila regionálního turnaje v Kralupech. Přes chladné a deštivé počasí naši borci nastoupili do celkem čtyř utkání v prostřední výkonnostní skupině B. I přes počáteční bojovné nasazení se bohužel příliš nedařilo a radost z vítězství se tentokrát nedostavila. Pořád nás trápí skládky, přihrávky a podpora při útočné fázi. Ve skupině B rovněž zaostáváme fyzicky, a to jak silově, tak rychlostně. V této kategorii, kde již nelze spoléhat jen na individuální výkony jednotlivců, je zapotřebí zapracovat také na kolektivním pojetí hry a zlepšit spolupráci v tomto ohledu. Nezbývá tedy než tvrdě a pilně trénovat, neboť jen s chutí do hry, která hráčům nechybí, vítězství sama nepřijdou. Snad to bude na příštím turnaji lepší. Pochvalu za předvedenou hru a nasazení si zaslouží David Brodský, který jakožto stále nováček patřil k nejlepším hráčům týmu.

   
 • 15. 04. 19Domácí turnaj U8 byl i se sněhovou nadílkou

  ARC Iuridica opět po čase pořádala domácí turnaj dětí. Tentokráte se jednalo o kategorie U6 a U8. V kategorii U6 se bojovalo ve dvou skupinách po 6ti týmech, rozdělených podle předešlých výsledků na A a B. Kategorie U8 měla podobné rozdělení, ale měla skupiny 3. Supina A 6 týmů, skupina B 7 týmů a skupina C také 7 týmů, Dohromady tedy 32 družstev, což je poměrně vysoká koncentrace drobotiny na našem skromném hřišťátku.

  Počasí ve kterém se hrálo si už jen stěží lze představit nepříznivější, oblačno, déšť a chvíli i sníh turnaj účastníkům opravdu nezpříjemnily. Chyběla snad už jen vichřice, nebo tornádo.

  Hlavní organizační práce ležela na bedrech Alberta, jemuž pomáhali trenéři Michal (gril a pískání) a Martin (trenér našeho výběru U8), ovšem turnaj by nebylo možné zvládnout bez statečné podpory rodičů jako zapisovatelů, organizátorů a dalších pomocníků zejména pak dvou maminek našich svěřenců, jenž se obětavě postarali o občerstvení na baru s veškerým zásobováním. V neposlední řadě je potřeba zmínit výpomoc hráčů kategorie U14 a U12. Dva z nich Ondra Kubík a Babják Matouš si dokonce zkusili roli rozhodčího. Všem, kteří se účastnili organizace patří velký dík.

  Speciální poděkování patří ještě Michalovi Jandečkovi za výrobu medailí s logem klubu Iuridica. Děti při předání byly nadšené, jelikož zpracování medailí se opravdu povedlo.

  Náš výběr U8 se představil ve skupině B, ve které jasně dominoval. Důvodem byla pravděpodobně sestava, ve které nechyběly žádné opory této kategorie. Pokud by se náš tým v kategorii U8 sešel pokaždé v této sestavě, bylo by vhodné jej posunout do kategorie A

  Na závěr, jestě jednou díky všem a snad budeme mít při příštím domácím turnaji větší štěstí na počasí.

  Odkaz na rozšířenou fotogalerii ZDE
   
Celkem záznamů: 210
 
 
Omezit:
 
 
 
 

Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...