Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 27. 09. 08Kontumace s Nosorožci výhra 30:0


  Utkání, které se odehrálo v neděli 21.9. na hřišti v Chrášťanech proti RC Slavii "B" bylo kontumováno ve prospěch Iuridici. Tímto si připisujeme 4 body do tabulky a skóre 30:0. Tímto jsme se odlepili ze dna tabulky právě před Nosorožce. Rozhodnutí STK čtěte níže:

  Utkání 10. ARC Iuridica – RC Slavia Praha B – I. KB Liga ragby

  Utkání hrané 21/9/2008 v 16:30 hodin, hlavní rozhodčí Vítek, pomezní rozhodčí Krupka a Oczadlý. Výsledek 7:24 (7:0).

  Po skončení utkání byl hlavní rozhodčí upozorněn prezidentem ARC Iuridica Jaroslavem Tajbrem a trenérem ARC Iuridica Michalem Ouředníkem na skutečnost, že místo hráče RC Slavia Praha Víta (845), nastoupil hráč Melničák bez licence. Hlavní rozhodčí vše uvedl v zápise o utkání.

  STK ČSRU shledala porušení Čl. 35 a), 40 a), 110 g), 111 c) a 113 c) SŘR ČSRU ze strany RC Slavia Praha.

  STK ČSRU trestá mužstvo RC Slavia Praha na základě Čl. 117 b) a 118 A) 4. ,6. c), d) hracími důsledky, tj. kontumační porážkou 0:30 a odečtením 1 bodu (viz Rozpis soutěže, odstavec 12). Mužstvo ARC Iuridica  získává kontumační vítězství 30:0 a 4 body.

  Další řešení výše uvedeného přestupku předává STK ČSRU na DK ČSRU.

  zdroj: obějžík STK ČSRU č. 41/2008

  Ouřa
   
 • 23. 09. 08ARC Iuridica Praha vs. RC Slavia "B"

  První minuty utkání naznačovali jak bude toto utkání vyrovnané. První slovo jsme řekli my, kdy v 15 minutě zdolal po individuální akci slavistickou obranu Dan Ulmann a následnou konverzí zvýšil vedení na 7:0 Pavel Hrubý. Během prvního poločasu se stav neměnil.

  Druhý poločas byl podle výsledku v režii sešívek, do druhé půle nastoupila celá nová první řada tvořená z hráčů střídajících ve Slavii "A" a tato podpora byla znatelná. Stav 7:0 jsme drželi do  57 minuty, kdy začala Slavia skórovat. Druhou půli jsme se téměř k ničemu nedostali a většinou jsme bránili v naší "22" průnikům sešívek. Konečný stav 7:24 byl pro nás zklamání zejména po dobře odehrané první půli.

  Velkým pozitivem byla obrana i přes inkasované 4 pětky jsme mnoho útoků zejména v druhé půli ubránili. Negativem byla nesoustředěnost při vlastních trestných kopech a chaos v naší "22", kdy jsme se dostali pod tlak a soupeři balon lehce odevzdali. Po zápase jsme podle zápisu odhalili "černocha" na soupisce Slavie (na soupisce byl napsán hráč Vít přitom hrál celé utkání Melničák), odhalení však přišlo po utkání a DK nebude mít pravděpodobně dostačující důkazy k vyřešení a případnému potrestání. 

  Sestava:

  Bernauer, Tajbr, Malina, Mak, Smola, Suk, Běle, Kučera, Hrubý, Weitz, Žák, Juna, Ulmann, Fojtů, Surga

  Lavička:
  Zoc, Maleček, Hejda, Beneš, Janda (poslední dva nebyli zdravotně na 100 % připraveni)


  Ouřa

   

   
 • 16. 09. 08Děvčata hrála za Zlín

  Aneta a Tereza, které absolvovaly letošní Albeř, včetně několika rugbyových tréninků mužů, se účastnily dívčího turnaje v rugby, který se konal v neděli 14.9.2008 na Slavii v Edenu. Děvčata hrála za Zlín a skončila s ním na 2. místě, když Tereza v boji o ně pokládala rozhodující pětku Sedlčanům. Právě za Sedlčany obě děvčata nastupovala v loňské sezóně.

  Více vč. fotek viz článek na webu RC Zlín: http://www.zlin.rugby.cz/turnaj-zen-a-divek-na-hristi-slavie-praha-

  Další podzimní turnaje žen a dívek se bohužel uskuteční všechny mimo Prahu: 28.9. v Brně, 5.10. ve Zlíně a 19.10. v Přelouči.

  AH

   
 • 14. 09. 08Brno se nekonalo

  Tuto neděli 14. 9. jsme měli odehrát ve 3. kole Národní ligy utkání s RC Brnem Bystrc. Nynější početná marodka nám však nedovolila toto utkání odehrát. Výčet zraněných je celkem 9 hráčů: Běle, Bělecký, Bernauer, Louda, Pražák (po zápase se Zlínem) a další hráči zraněni dlouhodobě: Koleček, Proks, Smola, Vostatek. Jelikož jsme nebyli schopni toto utkání odehrát naskytla se nám příležitost zůčastnit se přátelského zápasu za Prague Barbariens, kteří si pozvali Irský tým, za Prague Barbariens nastoupili všichni kdo byli schopni hrát: Malina, Mak, Žák, Suk, Hejda, Juna, Maleček, Beneš, Kučera, Janda.

  Tento mini turnaj nemá ani cenu nikterak hodnit, bylo vidět, že chybí základní komunikace mezi hráči a jak se ukázalo bez toho to nejde. Hra týmů byla velmi neorganizovaná a chaotická.

  Příští utkání se Slavii B, bychom odehrát měli, jelikož by se měla uzdravit menší část marodky a tak budeme schopni k utkání nastoupit.


  Ouřa

   
 • 09. 09. 08Zprávy z Gruzie - kluci jsou v pořádku

  Po Pavlu Pokorném se i mně podařilo se telefonicky spojit s naším někdejším spoluhráčem Tamazem. Sdělil mi, že všichni naši gruzínští spoluhráči ze sezony 2006/2007 (Tamaz, Alex, Shoty a Mamuka) jsou v pořádku, stejně jako jejich rodiny.

  Všichni pocházejí z regionu na západě Gruzie, z největších měst je nejblíže přístav Poti, kde sice ruská armrda stále smrdí, nicméně oblast jejich bydliště okupována není.

  To jen základní info, mám na Tamaze i e-mail (ačkoli internet tam teď prý jde blbě), zůstaneme v kontaktu.

  Z jiného zdroje - fotky z protestů v Tbilisi, níže i z místa bojů:

  http://www.kostaia.com/index.php?m=292

  ARC Iuridica Praha vyjadřuje svoji plnou podporu Gruzínské republice a jejímu národu.


  DP

   
 • 08. 09. 08ARC Iuridica Praha vs. SK Zlín 0:48 (0:19)

  Velmi smolný zápas jsme odehráli tuto slunečnou neděli na domácím hřišti v Chrášťanech. Již ve 4. minutě jsme měli dva zraněné hráče Milana Bernauera a Tomáše Běleho, od toho se také odvracel obraz celého zápasu. První poločas jsme odehráli poměrně statečně a s příznivým výsledkem 0:19.

  Druhý poločas už tak povedený nebyl, po vystřídání dalšího zraněného hráče Štěpána Loudy, který velice chyběl v obraně a po dalším zraněném útočníkovi Ondřeje Běleckého jsme byli nuceni dohrávat 15 minut ve 14 hráčích. Během druhé půle nám Zlín naložil celkem 29 bodů.

  Sestava:

  Pražák, Loučka (T), Bernauer (Tajbr), Mak, Malina, Běle (T) (Maleček), Suk, Kučera (T), Janda, Weitz (T), Žák, Louda, Bělecký (Zoc), Beneš, Surga (T)

  Tuto neděli 14. 9. nás čeká těžký soupeř RC Brno Bystr, uvidíme jak se nám doléčí všichni zranění hráči. Ale určitě bychom chtěli do Brna vyrazit.

  Chtěl bych i tímto poděkovat všem tatrovákům, kteří za nás v tomto zápase nastoupili jmenovitě: Ondřej Loučka, Tomáš Běle, Milan Kučera, Tomáš Weitz a Ondřej Surga

  Na závěr bych rád dále poděkoval "albeřským" fandům Karolíně, sestrám Mrázkovým i samotnému Mrazíkovi za podporu a v neposlední řadě Andreji Hroncovi a jeho dceři.


  Ouřa

   

   
 • 02. 09. 08TJ Lokomotiva Olomouc vs. ARC Iuridica Praha


  Za slunného počasí jsme nastoupili ke svému prvnímu utkání v této sezoně. Hra začala v poměrně rychlém tempu. Olomouc se snažila dát co nejdříve pětku což jsme vydrželi do 10 minuty hracího času. Po této slepené pětce jsme se dostali k balonu častěji, ale i tak jsme většinu bránili a ve 20 minutě olomoučtí zvýšili na 12:0. Tento stav se do konce první půle nezměnil.

  Na začátku druhé půle po inkasování další pětky se zranil velký bratr Martin Mak a nemohl již v utkání pokračovat (vyhozené koleno a přetrhané vazy v koleni) stav 19:0. V druhé půli jsme měli více příležitostí k inkasování mnohdy chyběli jen centimentry například v případě Milana Kučery, kterého olomoucká obrana zastavila kousek před brankovištěm hned dvakrát. 

  I přes inkasované 4 pětky bylo vidět, že se naše obrana zlepšuje nejen v obranné lajně, ale i v individuálních skládkách. Zlepšili jsme i čištění balonu, mlýny i auty. Ale je rozhodně pořád na čem pracovat.

  Sestava: 
  Tajbr, Čoček (N), Pražák (N), Mak, Malina, Běle (Tatra), Ulmann (Tatra), Kučera (Tatra), Janda, 
  Weitz (Tatra), Fojtů (N), Louda, Juna, Hejda (N), Mak (N) na lavičce: Žák (N) hrající od 45 minuty

  V této sestavě nastoupilo hned 6 nováčků (N) a dva hráči z Tatry, pro které to byla v dresu ARC premiéra. Příští utkání  hrajeme v neděli 7. 9. doma s SK Zlín od 13:00 hod.

   

   


  Ouřa

   
 • 25. 08. 08Albeř 2008

  Tak jako každý rok, jsme se i letos vypravili na soustředění do jižních čech kousek od Jindřichova Hradce do Albeře. Soustředění začalo v neděli 17. 8., kdy jsme se scházeli v hospůdce "U Báby". V neděli byla sestava účastníků následující: Ouředník, Janda, Suk, Malina, Maleček, Pražák, Hejda, Tajbr, Kučera, Hronec.

  Trénovat se začalo hned v pondělí v 7:30 výběh cca 20 minut. Od 10:00 do 11:30 trénink na hřišti v Nové Bystřici, kde jsme se sešli zas v 15:00 na dvouhodinovém tréninku. Po večeři v táboře se většina hráčů věnovala svému programu někdo Bábě (kde skončil stejně pak každý), někdo aktivnímu odpočinku při volejbale, basketbale apod. V podobném sledu se odehrávalo celé soustředění.

  Při volném dnu ve čtvrtek kdy už jsme byli početnější o další hráče (Louda, Bělecký, bratři Makové, Juna) Doparku zorganizoval paintball nedaleko Jindřichova Hradce, což bylo příjemné zpestřední pro účastníky této malé "války" a odreagování se od ragby. Likérka team nezklamal a ve složení Malina, Janda, Maleček, Hronec, Proks a Němeček provedl degustaci likérů v Likérce Hill´s.

  V pátek jsme absolvovali poslední dva tréninky před zápasem, který se odehrál v sobotu ve Starém Městě pod Lanštejnem proti rakouskému RC Linz. Zápas byl velmi vyrovnaný o čemž svědčí i výsledek 20:15 (bez kopů) ve prospěch ARC Iuridici. Za RC Linz hráli z řad Humanity (Mrázek, Hronec, Frajt, Palda, Blažek a  "Pirát".

  Sestava: Tajbr, Vobr, Malina, Mak (Michal), Němeček, Suk, Kučera, Janda, Ouředník (Mrázek), Bělecký, Louda, Juna, Hejda, Mak (Martin).
  Body: Bělecký 10, Ouředník 5, Martin Mak 5

  Soustředění se povedlo jak po stránce tréninkové tak i z pohledu stmelení celé party což je dobrý začátek do nové sezony.


  Ouřa

   

   

   
 • 15. 08. 08Beach Rugby Bad Köstritz 2008

  Beach Rugby Bad Köstritz 2008

  O víkendu mezi 18.-20. červencem jsme uskutečnili dlouho chystaný výjezd na asi nejlépe organizovaný turnaj plážového rugby ve střední Evropě, na 9. ročník mezinárodního turnaje beach rugby v duryňském Bad Köstritz.

  Do Bad Köstritz jsme odjeli v následující sestavě: Janda, Ouředník, Malina, Smola, Proks, Suk, Maleček, Hejda, Juna a Mak, a dále naše věrná albeřská fanynka Klára.

  Turnaje se zúčastnilo 20 mužstev, z toho čtyři z mimo SRN (kromě nás ještě po jednom týmu z Nizozemí, Francie a Anglie), zbytek byla směsice německých týmů, od regionálních až po kluby z 1. Bundesligy.

  My jsme vstoupili do turnaje zápasem proti týmu Bocholt Orcas posíleného o hráče, které měl navíc klub Berliner RC (pozdější vítěz turnaje), a uhráli po slušném výkonu remízu. Dalším soupeřem byl Stahl Brandenburg, se kterým jsme hráli v podstatě o postup ze skupiny a zcela jsme vyhořeli, byl to náš nejhorší zápas, kdy nám dobře připravený soupeř ukázal, co je třeba na příští beachové rugby natrénovat a čeho se vyvarovat. V našem třetím zápase jsme se utkali s tzv. Piratenmannschaftem (tým, za který si mohl zahrát úplně kdokoli z turnaje, kterým se v rozlosování základní skupiny nahradil klub, který se na poslední chvíli nedostavil), se kterým jsme po otevřeném boji prohráli. Již bez vyhlídek na postup do čtvrtfinále jsme nastoupili k našemu poslednímu utkání proti topfavoritu turnaje (nakonec skončili druzí), RK Heidelberg. V oboustraně vyhroceném utkání jsme s těmito anabolickými studenty sice prohráli, ale jen o tři pětky, přičemž v druhém poločase jsme neinkasovali ani jednou - lepší výsledek s nimi uhrál jen vítěz turnaje, Berliner RC, když je trochu překvapivě jednoznačným rozdílem porazil ve finále turnaje.

  Shrnuto, z dvaceti účastníků jsme skončili 18., což při naší premiérové účasti nelze brát jako zklamání, naopak, hru jsme si užili, stejně jako i společenský rozměr akce, v jehož rámci jsme na sebe pamatováníhodným způsobem upozornili a vzbudili uznání našich zahraničních přátel. I počasí, alespoň v době, kdy to bylo potřeba a kdy jsme byli schopni je vnímat, tedy v hrací den, se vydařilo. Jediným negativem bylo obnovené zranění ramene Michala Ouředníka. Příští rok svoji účast na tomto turnaji rozhodně zopakujeme.


  DP

   
 • 07. 08. 08Soustředění na Albeři

  Jako každý rok i letos odjíždíme na letní soustředění na Albeř. Soustředění začíná 17. 8. a končí 24. 8. Jsou naplánované tři tréninkové jednotky denně, trénovat se začíná v pondělí. Letos si soustředění spestříme paintballem (ve čtvrtek) a po paintballe dobrovolníky čeká Likérka. Vyvrcholení bude v sobotu, kdy bychom měli odehrát přátelské utkání s Rakušany.
   
Celkem záznamů: 210
 
 
Omezit:
 
 
 
 
Klikněte pro více informací...

Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...