Úvodní stránka» Novinky

Novinky

• 22. 10. 08Možná přinde i kouzelník...

1. listopadu od 14,00 se hrají staří - mladí a také benefiční utkání veteránů Humanity a Old Boys při příležitosti 45 let Kamila Košiny a možná přinde i kouzelník...

Jak vypátrala ve svých ctěných archívech slovutná detektivní kancelář  insp. Sherlocka Tajbra, resp. její zdatný tajný agent s krycím jménem Dr Watson-Jandoid, ve školním roce 1936/1937 pořádala Základní škola v Kladské ulici v Praze 2 besídku, o níž se zachoval následující záznam ve školské kronice:

Besídka - 31.5.1937 v pondělí odpůldne byla uspořádána laskavou ochotou p.p. manželů Nechutných zajímavá besídka, na níž předvedli různá kouzla členové magické lože Ponrepo. Vedle předsedy pana Bedřicha Nechutného, vrchního úředníka assekur. spol. cukr., předvedli ještě jiní p.p. členové velmi zajímavá kouzla, zejména pan Kamil Košina se svíčkami, budíčky a kanárkem, jež děti zvláště rozveselila.“

Dr.P

• 01. 10. 08V Ostravě ve 14 hráčích

Do Ostravy jsme odjeli ve 14 hráčích, což se podepsalo na konečném výsledku 85:8 přičemž jediné body zaznamenaly Hejda 5 a Surga z TK 3. Přesto jsem rád, že jsme do Ostravy odjeli i v tomto počtu i když v pondělí mi nebylo nejlíp, ale myslím, že jsem nebyl sám.

K průběhu utkání není moc co dodat se 14 hráči se moc hrát nedá zvlášť proti fyzicky lepšímu soupeři jako pro nás byla Ostrava, navíc se cca ve 20 minutě zranil a utkání nedohrál Sam Beneš.

Chtěl bych poděkovat tímto všem hráčům, kteří se odhodlali do Ostravy odjet. Zvláště Ondrovi Surgovi a Mirovi Čočkovi, kteří přijeli, z různých koutů Moravy, po vlastní ose přímo na hřiště. Zvláštní dík si zaslouží duo sestřiček "Pištovka a Šimonovka" :) za lékařskou pomoc při zápase. V neposlední řadě také dvě sympatické slečny Mirka a Petra, které s námi absolvovali část zpáteční cesty.

Sestava:
    Bernauer, Čoček, Malina, Maleček, Mak, Suk, Smola, Juna,
    Surga, Fojtů, Beneš, Ulmann, Hovanec

Ouřa

• 27. 09. 08Kontumace s Nosorožci výhra 30:0

Utkání, které se odehrálo v neděli 21.9. na hřišti v Chrášťanech proti RC Slavii "B" bylo kontumováno ve prospěch Iuridici. Tímto si připisujeme 4 body do tabulky a skóre 30:0. Tímto jsme se odlepili ze dna tabulky právě před Nosorožce. Rozhodnutí STK čtěte níže:

Utkání 10. ARC Iuridica – RC Slavia Praha B – I. KB Liga ragby

Utkání hrané 21/9/2008 v 16:30 hodin, hlavní rozhodčí Vítek, pomezní rozhodčí Krupka a Oczadlý. Výsledek 7:24 (7:0).

Po skončení utkání byl hlavní rozhodčí upozorněn prezidentem ARC Iuridica Jaroslavem Tajbrem a trenérem ARC Iuridica Michalem Ouředníkem na skutečnost, že místo hráče RC Slavia Praha Víta (845), nastoupil hráč Melničák bez licence. Hlavní rozhodčí vše uvedl v zápise o utkání.

STK ČSRU shledala porušení Čl. 35 a), 40 a), 110 g), 111 c) a 113 c) SŘR ČSRU ze strany RC Slavia Praha.

STK ČSRU trestá mužstvo RC Slavia Praha na základě Čl. 117 b) a 118 A) 4. ,6. c), d) hracími důsledky, tj. kontumační porážkou 0:30 a odečtením 1 bodu (viz Rozpis soutěže, odstavec 12). Mužstvo ARC Iuridica  získává kontumační vítězství 30:0 a 4 body.

Další řešení výše uvedeného přestupku předává STK ČSRU na DK ČSRU.

zdroj: obějžík STK ČSRU č. 41/2008

Ouřa

• 23. 09. 08ARC Iuridica Praha vs. RC Slavia "B"

První minuty utkání naznačovali jak bude toto utkání vyrovnané. První slovo jsme řekli my, kdy v 15 minutě zdolal po individuální akci slavistickou obranu Dan Ulmann a následnou konverzí zvýšil vedení na 7:0 Pavel Hrubý. Během prvního poločasu se stav neměnil.

Druhý poločas byl podle výsledku v režii sešívek, do druhé půle nastoupila celá nová první řada tvořená z hráčů střídajících ve Slavii "A" a tato podpora byla znatelná. Stav 7:0 jsme drželi do  57 minuty, kdy začala Slavia skórovat. Druhou půli jsme se téměř k ničemu nedostali a většinou jsme bránili v naší "22" průnikům sešívek. Konečný stav 7:24 byl pro nás zklamání zejména po dobře odehrané první půli.

Velkým pozitivem byla obrana i přes inkasované 4 pětky jsme mnoho útoků zejména v druhé půli ubránili. Negativem byla nesoustředěnost při vlastních trestných kopech a chaos v naší "22", kdy jsme se dostali pod tlak a soupeři balon lehce odevzdali. Po zápase jsme podle zápisu odhalili "černocha" na soupisce Slavie (na soupisce byl napsán hráč Vít přitom hrál celé utkání Melničák), odhalení však přišlo po utkání a DK nebude mít pravděpodobně dostačující důkazy k vyřešení a případnému potrestání.

Sestava:

Bernauer, Tajbr, Malina, Mak, Smola, Suk, Běle, Kučera, Hrubý, Weitz, Žák, Juna, Ulmann, Fojtů, Surga

Lavička:
    Zoc, Maleček, Hejda, Beneš, Janda (poslední dva nebyli zdravotně na 100 % připraveni)

Ouřa

• 16. 09. 08Děvčata hrála za Zlín

Aneta a Tereza, které absolvovaly letošní Albeř, včetně několika rugbyových tréninků mužů, se účastnily dívčího turnaje v rugby, který se konal v neděli 14.9.2008 na Slavii v Edenu. Děvčata hrála za Zlín a skončila s ním na 2. místě, když Tereza v boji o ně pokládala rozhodující pětku Sedlčanům. Právě za Sedlčany obě děvčata nastupovala v loňské sezóně.

Další podzimní turnaje žen a dívek se bohužel uskuteční všechny mimo Prahu: 28.9. v Brně, 5.10. ve Zlíně a 19.10. v Přelouči.

AH

• 14. 09. 08Brno se nekonalo

Tuto neděli 14. 9. jsme měli odehrát ve 3. kole Národní ligy utkání s RC Brnem Bystrc. Nynější početná marodka nám však nedovolila toto utkání odehrát. Výčet zraněných je celkem 9 hráčů: Běle, Bělecký, Bernauer, Louda, Pražák (po zápase se Zlínem) a další hráči zraněni dlouhodobě: Koleček, Proks, Smola, Vostatek. Jelikož jsme nebyli schopni toto utkání odehrát naskytla se nám příležitost zůčastnit se přátelského zápasu za Prague Barbariens, kteří si pozvali Irský tým, za Prague Barbariens nastoupili všichni kdo byli schopni hrát: Malina, Mak, Žák, Suk, Hejda, Juna, Maleček, Beneš, Kučera, Janda.

Tento mini turnaj nemá ani cenu nikterak hodnit, bylo vidět, že chybí základní komunikace mezi hráči a jak se ukázalo bez toho to nejde. Hra týmů byla velmi neorganizovaná a chaotická.

Příští utkání se Slavii B, bychom odehrát měli, jelikož by se měla uzdravit menší část marodky a tak budeme schopni k utkání nastoupit.

Ouřa

• 09. 09. 08Zprávy z Gruzie - kluci jsou v pořádku

Po Pavlu Pokorném se i mně podařilo se telefonicky spojit s naším někdejším spoluhráčem Tamazem. Sdělil mi, že všichni naši gruzínští spoluhráči ze sezony 2006/2007 (Tamaz, Alex, Shoty a Mamuka) jsou v pořádku, stejně jako jejich rodiny.

Všichni pocházejí z regionu na západě Gruzie, z největších měst je nejblíže přístav Poti, kde sice ruská armrda stále smrdí, nicméně oblast jejich bydliště okupována není.

To jen základní info, mám na Tamaze i e-mail (ačkoli internet tam teď prý jde blbě), zůstaneme v kontaktu.

Z jiného zdroje - fotky z protestů v Tbilisi, níže i z místa bojů:

ARC Iuridica Praha vyjadřuje svoji plnou podporu Gruzínské republice a jejímu národu.

DP

• 08. 09. 08ARC Iuridica Praha vs. SK Zlín 0:48 (0:19)

Velmi smolný zápas jsme odehráli tuto slunečnou neděli na domácím hřišti v Chrášťanech. Již ve 4. minutě jsme měli dva zraněné hráče Milana Bernauera a Tomáše Běleho, od toho se také odvracel obraz celého zápasu. První poločas jsme odehráli poměrně statečně a s příznivým výsledkem 0:19.

Druhý poločas už tak povedený nebyl, po vystřídání dalšího zraněného hráče Štěpána Loudy, který velice chyběl v obraně a po dalším zraněném útočníkovi Ondřeje Běleckého jsme byli nuceni dohrávat 15 minut ve 14 hráčích. Během druhé půle nám Zlín naložil celkem 29 bodů.

Sestava:

Pražák, Loučka (T), Bernauer (Tajbr), Mak, Malina, Běle (T) (Maleček), Suk, Kučera (T), Janda, Weitz (T), Žák, Louda, Bělecký (Zoc), Beneš, Surga (T)

Tuto neděli 14. 9. nás čeká těžký soupeř RC Brno Bystr, uvidíme jak se nám doléčí všichni zranění hráči. Ale určitě bychom chtěli do Brna vyrazit.

Chtěl bych i tímto poděkovat všem tatrovákům, kteří za nás v tomto zápase nastoupili jmenovitě: Ondřej Loučka, Tomáš Běle, Milan Kučera, Tomáš Weitz a Ondřej Surga

Na závěr bych rád dále poděkoval "albeřským" fandům Karolíně, sestrám Mrázkovým i samotnému Mrazíkovi za podporu a v neposlední řadě Andreji Hroncovi a jeho dceři.

Ouřa

• 02. 09. 08TJ Lokomotiva Olomouc vs. ARC Iuridica Praha

Za slunného počasí jsme nastoupili ke svému prvnímu utkání v této sezoně. Hra začala v poměrně rychlém tempu. Olomouc se snažila dát co nejdříve pětku což jsme vydrželi do 10 minuty hracího času. Po této slepené pětce jsme se dostali k balonu častěji, ale i tak jsme většinu bránili a ve 20 minutě olomoučtí zvýšili na 12:0. Tento stav se do konce první půle nezměnil.

Na začátku druhé půle po inkasování další pětky se zranil velký bratr Martin Mak a nemohl již v utkání pokračovat (vyhozené koleno a přetrhané vazy v koleni) stav 19:0. V druhé půli jsme měli více příležitostí k inkasování mnohdy chyběli jen centimentry například v případě Milana Kučery, kterého olomoucká obrana zastavila kousek před brankovištěm hned dvakrát.

I přes inkasované 4 pětky bylo vidět, že se naše obrana zlepšuje nejen v obranné lajně, ale i v individuálních skládkách. Zlepšili jsme i čištění balonu, mlýny i auty. Ale je rozhodně pořád na čem pracovat.

Sestava:
    Tajbr, Čoček (N), Pražák (N), Mak, Malina, Běle (Tatra), Ulmann (Tatra), Kučera (Tatra), Janda,
    Weitz (Tatra), Fojtů (N), Louda, Juna, Hejda (N), Mak (N) na lavičce: Žák (N) hrající od 45 minuty

V této sestavě nastoupilo hned 6 nováčků (N) a dva hráči z Tatry, pro které to byla v dresu ARC premiéra. Příští utkání  hrajeme v neděli 7. 9. doma s SK Zlín od 13:00 hod.

Ouřa

• 25. 08. 08Albeř 2008

Tak jako každý rok, jsme se i letos vypravili na soustředění do jižních čech kousek od Jindřichova Hradce do Albeře. Soustředění začalo v neděli 17. 8., kdy jsme se scházeli v hospůdce "U Báby". V neděli byla sestava účastníků následující: Ouředník, Janda, Suk, Malina, Maleček, Pražák, Hejda, Tajbr, Kučera, Hronec.

Trénovat se začalo hned v pondělí v 7:30 výběh cca 20 minut. Od 10:00 do 11:30 trénink na hřišti v Nové Bystřici, kde jsme se sešli zas v 15:00 na dvouhodinovém tréninku. Po večeři v táboře se většina hráčů věnovala svému programu někdo Bábě (kde skončil stejně pak každý), někdo aktivnímu odpočinku při volejbale, basketbale apod. V podobném sledu se odehrávalo celé soustředění.

Při volném dnu ve čtvrtek kdy už jsme byli početnější o další hráče (Louda, Bělecký, bratři Makové, Juna) Doparku zorganizoval paintball nedaleko Jindřichova Hradce, což bylo příjemné zpestřední pro účastníky této malé "války" a odreagování se od ragby. Likérka team nezklamal a ve složení Malina, Janda, Maleček, Hronec, Proks a Němeček provedl degustaci likérů v Likérce Hill´s.

V pátek jsme absolvovali poslední dva tréninky před zápasem, který se odehrál v sobotu ve Starém Městě pod Lanštejnem proti rakouskému RC Linz. Zápas byl velmi vyrovnaný o čemž svědčí i výsledek 20:15 (bez kopů) ve prospěch ARC Iuridici. Za RC Linz hráli z řad Humanity (Mrázek, Hronec, Frajt, Palda, Blažek a  "Pirát".

Sestava: Tajbr, Vobr, Malina, Mak (Michal), Němeček, Suk, Kučera, Janda, Ouředník (Mrázek), Bělecký, Louda, Juna, Hejda, Mak (Martin).
    Body: Bělecký 10, Ouředník 5, Martin Mak 5

Soustředění se povedlo jak po stránce tréninkové tak i z pohledu stmelení celé party což je dobrý začátek do nové sezony.