Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 04. 12. 18Mikulášská besídka

  Sešli jsme se v Chrášťanech u příležitosti blížícího-se svátku svatého Mikuláše v naší klubovně v Chrášťanech. Přítomní byli trenéři, rodiče a hlavně jejich ratolesti, které po  provedení umělecké vložky, nebo prokázání nabytých vědomostí o rugby obdrželi balíček se sladkostmi a bramborou.
  Díky patří všem zůčastněným, kteří se podíleli na přípravách této akci, ať už to bylo topení, příprava občerstvení a balíčků, nebo úklid. V průběhu besídky bylo možné se občerstvit nápoji a dobrotami připravených dobrovolníky (spíše dobrovolnicemi) a Mikulášskou atmosféru navozovali odvážní jedinci, kteří se nebáli uvolnit otěže své kreativity v přípravě masek.
   
 • 02. 12. 18Atletika na Řepích je stále populárnější

   

  Atletika na Řepích nabírá na popularitě jak u dětí tak u jejich rodičů. Tento pátek 30.11.2018 se přidalo i pár hráčů z A týmu. Na ZŠ Jana Wericha v Praze 6 Řepích se konal již druhý trénink atletické přípravy v rámci zimní přípravy. atl1 Tréninky jsou vedeny zkušenými trenéry zaměřenými na rychlostní a vytrvalostní přípravu. Pro utužení klubové komunity jsme se rozhodli do atletických příprav zahrnout děti, rodiče a hráče mužů dohromady, jelikož tréninky jsou bezkontaktní.

  atl2

  Atmosféra i přes mrazivé počasí byla velmi pozitivní.

  atl3

  Atletické tréninky budou pokračovat i nadále v průběhu prosince.

   
 • 02. 12. 18Poslední letošní turnaj ve Zbuzanech - U12

  Na posledním letošním turnaji jsme se utkali s týmem z Kralup, Petrovic, se Slavií a Tatrou. Klukům se dařilo a letošní nováčci ukázali svůj potenciál. Tahounem týmu byl v obraně Vašek Vodrážka a v útočení David Brodský. Neztratili se však ani ostatní. Chvílemi byly vidět pěkné přihrávky a celkově příjemně překvapila souhra týmu. Dvakrát se pekně prosadil Hříbek. Přes zimu musíme ještě zapracovat na skládkách, aby se do nich kluci ohýbali a na porozumění pravidel, aby nestáli a nehráli z ofsajdu.
  Sestava ARC: Václav V., Tonda, Jirka, Hříbek, Ríša, David, Michal a na poslední zápas i Martin z U10

   
 • 18. 11. 18U12 - 1. zimní turnaj

  Včera 17.11. se konal první zimní turnaj této sezóny ve Zbuzanech.

  Poprvé jsme na tomto turnaji nasadili 2 naše týmy U12. Jeden do kategorie B a jeden do C.

  V Béčku hráli: Ondra, Kuba, Maty, Pytlík, George, Vašek K. a Luďa

  První 2 zápasy odehráli kluci skvěle, podpora hráče s balonem, skládání 1 na 1, přesouvání v obraně, vybíhání v lajně, přihrávky, atd. všechno fungovalo perfektně, až jsme se tomu na čáře divili. Pěti zápasová pauza však vzala za své a další tři utkání jsme odehráli bez koncentrace, individuálně a podle toho to tak dopadlo.

  V Céčku hráli: Tonda, Vašek V., 2. Vašek V., Kuba(Hříbek), David, Šimon a Jirka

  Kluci hráli přesně opačně než v Béčku, první 2 zápasy se rozkoukávali a pak začli hrát. V Céčku hráli kluci zatím až moc individuálně a je vidět, že někteří ještě tápou v pravidlech, ale to vyladíme na tréninku a příště to bude ještě lepší.

   

   
 • 18. 11. 18Zakončení sezóny 2017/2018

  Dne 10.11.2018 se konalo na domácím hřišti v Chrášťanech zakončení sezóny 2018/2019. Závěr sezóny je každoročně spojen s tradičním utkání "Starý - mladý" a tento rok tomu nebylo jinak.

   

  Před zmíněným zápasem probíhal doprovodný program v podobě her a ukízek pro naše dětské naděje a jejich rodiče. Rodiče, tak na vlastní kůži mohli okusit, co pohyb na hřišti obnáší při ukázkách prvků ragby. Samotný zápas měl přátelský průběh a kromě jediného zranění všichni přežili.

  Po zápase se všichni hráči, děti i jejich rodiče uchýlili k třetímu poločasu a nad sklenkou vychlazeného zlatavého moku, či jiného nápoje, vedli dlouhé a hluboké diskuse. Někteří až do pozdních nočních hodin.

   
  Sezóna 2018 tedy skončila pro tým mužů a do konce roku budou tréninky až do odvolání jen ve čtvrtek v Chrášťanech. Po novém roce se rozjede zimní příprava naplno. Pro děti ale tréninky nadále pokračují do konce listopadu a navíc o víkendech začíná zbuzanská mašinérie. Více ZDE
   
 • 05. 11. 18Turnaje o víkendu 3.-4.11.2018

  Turnaj U12 - Tatra (4.11.2018)

  Dnešní den byl pro U12 ARC Iuridica výjimečný. Poprvé jsme si mohli dovolit sestavit dva týmy, kde jsme do kategorie C vyslali naše nováčky a zkušenější hráče s příležitostí převzít větší díl zodpovědnosti za dění na v hřišti a do kategorie B šel kdo zbyl ;) Naše týmy se ve svých kategoriích nejen že neztratily, ale odehrály zápasy způsobem, jaký jsme v této sezóně u našich U12 ještě neviděli. Hra se líbila rodičům, trenérům a hlavně věřím i těm nejdůležitějším - našim hráčům.
  Tým C doháněl nezkušenost nadšením a naprosto nás překvapil jak plnohodnotným protivníkem byl všem našim soupeřům. Za spoustu chyb mohla neznalost pravidel, ale to nelze klukům, kteří se k ragby dostali až v letošním roce vyčítat, naopak je to úkol pro nás s pravidly je lépe seznámit. Bylo skvělé vidět, jak se kluci (a dívčí posila) bez váhání vrhali do bojů o míč, zřejmě se ještě od "mazáků" nenakazili opatrnou leností. Všechny zápasy byly vyrovnané, dvě prohry nám morálku nepokazily a tři výhry jistě povzbudí i do budoucna.
  Tým B pak překvapil snad ještě víc, báli jsme se poprázdninového standardu, ale kluci se snad domluvili a předvedli nám, že když chtějí, hrát umí. Rozhodně to neznamená, že by jsme měli krizi za sebou. Naše bolístky jsou stále stejné a stále zřetelné - téměř neskládáme (soupeře je lepší zkusit obejmout), nejdeme si pro balón (proč, když mi ho soupeř přinese) a když už balón máme tak ho nepřihrajeme (balón milujeme a o lásku se nedělíme) ovšem a to bylo podstatné, na tomto turnaji bylo pár světlých výjimek z předchozích nešvarů a díky tomu tým B nenašel soupeře a poslední venkovní turnaj odehrál neporažen. Dlužno říct, že na výsledku měla lví podíl posila z domácího týmu, tedy máme na čem pracovat, abychom příště hráli s přehledem i bez posil.
  Na závěr dne o venkovní sezóny jsme se šli ještě vyřádili na juniorpaintball. A ejhle, kluci spolu začali mluvit a spolupracovat proti dospělému týmu rodičů. Zdá se, že profláklé korporátní teambuildingy mají něco do sebe a my z těch našich kluků tu partu nakonec uděláme .. co podnikneme příště?

  V sekci fotogalerie jsou fotky z turnaje i paintballu.

  Turnaj U10 - Říčany (4.11.2018)

  Naši stateční bojovníci se představili v Říčanech s jednou posilou z cizího týmu. Vedlo se jim nadmíru dobře a dostalo se jim i pochvaly od doprovázejících trenérů Ondry Hanáka, Martina Jandejska a Standy Wágnera. Podle jejich slov kluci hráli opravdu pěkně a bylo znát značné zlepšení oproti předchozímu turnaji Pyrf na Tatře. Až na drobné administrativní nedorozumění proběhl turnaj bez komplikací. Výsledky byly následující: U 10 se Slavií 1:2 s Budějovicemi 2:2, s Říčany 4:0, s Pragou 2:1.

   
 • 04. 11. 18 TRÉNINKY - MLÁDEŽ - od 6.11.2018 se přesouváme do haly

   

  TRÉNINKY - MLÁDEŽ - od 6.11.2018 se přesouváme do haly

  Adresa: Bolzanova 800, Chýně

  Při prvním tréninku si dáme sraz již v 17:40 na parkovišti před školou. Do objektu nás uvede správce, ukáže nám co a jak, kde jsou šatny, kudy do haly, kam si uložíme vybavení, zda je prostor pro čekající rodiče. Co se oblečení tyče, děti by měli mít na přezutí čisté sálovky (sportovní boty do tělocvičny, ne kopačky, ne botasky na ven, ..) s nešpinící porážkou. Ještě nevíme, jaká bude teplota v hale, lze předpokládat, že tam bude temperováno na pohodlný trénink v triku a trenkách. Pro jistotu bych napoprvé vzal i lehkou mikinu a pro vyloženě zimomřivé do zálohy dlouhé prádlo pod trenky. A jako vždy vhodné pití.

  Násldující tréninky budou na tomto místě až do odvolání / návratu na hřiště (orientačně Duben 2019)

  Úterý - 18:00-19:15 - hala ZŠ Chýně - oblečení dovnitř do tělocvičny

  Čtvrtek - 18:00-19:15 - hala ZŠ Chýně - oblečení dovnitř do tělocvičny

  Pátek - 18:00-19:15 - (venku) Základní škola Jana Wericha v Řepích, adresa: Španielova 1111/19, Praha 6 - Řepy

  Sraz je v 17:45, pak (již převlečení) trénink 18-19h pod vedením dvou atletických trenérů. Na sebe především vhodnou venkovní běžeckou obuv a pak klasika jako na ragby do chladu, trenky, pod ně dlouhé prádlo nebo leginy, funkční triko a vnější triko nebo mikinu, sportovni čepici a do extrému větrovku. Pití je samozřejmost :)

   
 • 22. 10. 18PYRF - U10 na Tatře

  Náš výběr U10 se představil na turnaji Pyrf (Prague youth rugby festival - Pražský ragbyový turnaj mládeže). Na turnaji jsme se představili v oslabené sestavě s neúplným týmem, tedy v 7 hráčích. Naštěstí jsme měli možnost využít posily ze Slavie. Naše sedmice čítala tyto hráče: Michal, Prokop, Kuba, Vojta, Štěpán, Tomáš, Martin. Tým vedli Michal Mak, Standa Wágner a Martin Jandejsek st. Rozlosování turnaje Pyrf, kde se mají možnost účastnit i týmy z celé České republiky a dokonce i ze zahraničí je odlišné od toho, které známe z oblastního přeboru, tedy do výkonostních skupin.

  Na pyrfu jsou skupiny náhodně rozlosovány z koše všech týmů. Naši borci se proto měli možnost utkat s týmy, které normálně hrají skupinu A na OPČ. Zde byl vidět rozdíl mezi tými, hlavně v poziční hře v obraně i útoku, ale také v koncentraci na zápas. Celkové jsme na turnji skončili s bilancí jedné remízy a šesti prohrami. Víme tedy na čem pracovat do budoucna.

   
 • 20. 10. 18PYRF - U8 na Pragovce

  20.10. jsme se zúčastnili dalšího turnaje v kategorii U8. Postavili jsme společný tým s týmem z Kralup a obsadili jsme hezké 8.místo.

  Za nás naskočil do hry Vojta, Ondra, Honzík, Péťa a Michal, z Kralup s námi hráli Béďa, Luky, Kuba a Barča.

   

   

  Tým táhli dopředu naši nejzkušenější hráči Honzík, Ondra a Vojta, kteří si připsali několik pětek a nespočet pěkných skládek. Za Kralupy se předvedl nejvíce Béďa, ale ani ostatní nezůstali pozadu a přesto, že byli asi nejmladší na turnaji, předvedli nebojácný výkon. Velká gratulace patří Petru Sherstnevovi, který si ke svým dnešním narozeninám nadělil svou první položenou pětku. Blahopřejeme!

   

  Doufáme, že na zimních turnajích ve Zbuzanech se k nám připojí i naši další hráči. Jak z nováčků, kteří s námi trénují od září/října, tak i ti, kteří se z různých důvodů turnajů dosud neúčastnili nebo jen sporadicky. 

   
 • 20. 10. 18PYRF - U12 v Petrovicích


   

  Za náš tým do turnaje naskočili: Matouš, Ondra, Georgyi, Adam, Kuba, Luďa, Šimon, Vilda a 2x Vašek

  Náš vstup do U12 PYRFu a 18. místo. Kluci úžasně ustáli se ctí 0:4 hned první zápas s Tatrou A (vítěz turnaje) a druhý zápas proti domácím Petrovice B zaslouženě vyhráli. Ovšem pak plni falešného sebevědomí ostudně zapomněli na týmovou hru a dostali lekci od týmu Bystrc.


  V podobném vzorci střídajících se poctivě zahraných a vypuštěných utkání pak hráli v semifinále i finále, kde poslední utkání proti Tatra B bylo nejsmutnější, protivník se během hry smál, jak je to snadné, když naši neskladají. Každopádně po dlouhé době jsme viděli, že když mají kluci chuť, tak dokáží hrát a odcházíme s dobrým pocitem. Za půl roku se na jarnim PYRFu uvidí, co nás naučí halová sezóna.

   

   

   
Celkem záznamů: 177
 
 
Omezit:
 
 
 

Profil hráče

 

Jan Janda
věk: n/a
mlýnová spojka, rváček
více info

 
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...