Úvodní stránka» Novinky

Novinky

 
 • 27. 08. 18Tréninky se opět rozjíždějí

  Po letní pauze a soustředění na Albeři se opět rozjíždí tréninky na domácím hřišti v Chrášťanech.

  Mládež i muži v tradičních časech. Úterý a čtvrtek od 18:00-19:15 kategorie U6-U14. Ve stejné dny od 19:30-21:00 muži (17 let a více).

   
 • 26. 04. 17Turnaj U6-U10 v Přelouči

  V neděli 23.4. jsme odcestovali na turnaj do Přelouče. 

  Ve větrném a deštivém počasí jsme postavili vlastní tým v kategorii U10. Výjezd vlakem v brzkých ranních hodinách se na výkonu a soustředění některých hráčů podepsal a první 2 zápasy se nám moc nepovedli, pak už se kluci dostali do hry a chvílemi předváděli pěkné týmové výkony. Naši hru shazovali především individuální chyby ve skládkách, které soupeři dokázali využít. 

  Sestava ARC U10: Dan, Vilém, Fanda, Matyáš, Matouš, Kuba, Georgyi, Ondra, Adam a Lúďa

  V kategorii U8 jsme vyslali Michala do Sparty, která hrála skupinu A a utvořili společný tým ve skupině C. Hlavním tahounem týmu byl Prokop, který si připsal i nejvíce pětek.

  V U8 za ARC: Michal, Kuba, Prokop, Vojta

   

  V nejmladších nás reprezentoval Honzík tradičně v dresu Tatry a připsal si několik pětek.

   

   
 • 18. 04. 17PYRF U10 - 8.4.2017

   

  Na letošním jarním turnaji PYRF, který se konal dne 8.4.2017 na hřišti Tatry Smíchov, nastoupili i naši malí borci z U10, kteří se na tomto stále rostoucím mezinárodním turnaji poprvé prezentovali na podzim 2016.

   

  Jarní části PYRF se v kategorii U10 zúčastnilo 30 týmů a zastoupení bylo mezinárodní (přijely např. týmy z Německa, Litvy a Lotyšska). Přičemž je potřeba také zmínit, že každý klub většinou stavěl po jednom týmu, byť jejich členská základna je daleko širší a lze tak konstatovat, že na tento turnaj postavili výběry svých hráčů.  

   

   

   

  Vedle samostatného týmu ARC se naši kluci podíleli na doplnění týmu Tatry Barbariens a týmu Pirátů, který vznikl namísto týmu Ostravy, jež se kvůli rozsáhlé marodce na poslední chvíli z turnaje omluvil a bylo tak potřeba zaplnit mezeru v turnajovém pavouku. Za tuto nezištnou činnost patří klukům, jež nastoupili v řadách těchto týmů velký dík.

   

  Hráči ARC do turnaje nastoupili odhodlaní a s touhou si zápasy co nejvíce užít a pobavit se. Rovněž ale i zlepšit umístění oproti podzimní části. Tehdy totiž skončili 23. z celkových 24 účastníků a zaplatili tak daň nováčka poté, co na začátku sezóny 2016/2017 přestoupili z kategorie U8 do U10.

   

   

   

  Tuto výzvu se jim povedlo celkem dobře naplnit, jelikož i vlivem série těsných proher skončili jako 15. To je určitě potěšující výsledek ukazující na dílčí zlepšení, důkazem čehož může být i výsledek 1:3, jež v základní skupině uhráli s týmem Tatry Smíchov, pozdějším vítězem turnaje. Aby však mohli pomýšlet na vyšší příčky, musí vytrvat v tréninku a zapracovat zejména na dvou zásadních věcech – podpoře při útočení a organizaci obranného bloku, včetně individuálních skládek. V ostatních asketech hry jsou vidět pozitivní pokroky. Klukům tedy děkujeme za předvedené výkony a dosažený výsledek a těšíme se na další jejich turnaje a zápasy.

   

   

  Děkujeme za podporu rovněž všem fanouškům a rodičům a také pořadatelům PYRF za skvěle připravený turnaj.

   

   
 • 12. 04. 17Prague Youth Rugby Festival Praha 2017 - U8

   

  Dne 8.4. se konal již 4.ročník mezinárodního turnaje PYRF. Náš tým - Olymp Barbarians, jehož sestava byla Michal, Vojta a Prokop z Iuridicy,  byl doplněn ještě 2 hráči z Olympu a 2 z Tatry. V základní skupině naši borci zaznamenali 3 porážky a 2 výhry. Tento výsledek nás nominoval do bojů o 7. až 9. místo. Tam nás čekali také nelehcí soupeři, ovšem naše skvadra vše zvládla na výbornou, porazila Mountfield Říčany a dále i berlínského soupeře, takže jsme se mohli nakonec radovat ze 7.místa ze celkového počtu 17 týmů. 

  Zde bychom ale měli vyzdvihnout  schopnost našich nejmenších borců se adaptovat s novými spoluhráči v extrémně krátkém čase. Naše hra měla zlepšující se tendenci a poslední zápasy hráli všichni přinejmenším o level výše, než na začátku. 
  Další dík pak patří i trenérům, Standovi Šimčákovi za Iuridicu a Petru Jakovci z Olympu. 
  Poslední 2 zápasy jsme měli tým složený až ze 4 různých družstev (Iuridica, Tatra, Olymp a Slavia), takže našemu týmu byla udělena cena Fair Play (na fotce ta skleněná) za příkladně předvedenou hru všech zúčastněných.
  Ragby zdar!
   
  Standa, ARCIuridica
   
 • 26. 02. 1725.2.2017 Borci U8 ve Zbuzanech

   

  V sobotu 25.2.2017 se konal tradiční mládežnický indoor turnaj ve Zbuzanech. Zatímco kategorii U10 jsme tradičně obsadili dvěma týmy, v U8 jsme měli opět problémy se sestavou. Kvůli pozdním přihláškám hráčů jsme nemohli bohužel přihlásit vlastní tým. Na místě pak účast nebyla tak špatná a měli jsme celkem 4 naše hráče. Díky již tradiční dobré spolupráci se Spartou v U8 se nám podařilo tým doplnit a mohli jsme turnaj důstojně odehrát. Tým byl nasazen do skupiny B, což vyvolávalo určité obavy, zda budeme stačit kompletním a sehranějším týmům soupeřů. Tyto obavy se však, velmi rychle, ukázaly jako liché. Kluci, jako jeden muž, předvedli velmi bojovné a soustředěné výkony. Týmová hra, přihrávky a spolupráce. To byly naše hlavní výhody, které jsme proti soupeřům hojně uplatňovali. Hráči si turnaj skvěle užili a ukázali, že příprava na jarní část sezony je dobře nastartovaná. (Z organizačních důvodů bych chtěl jen požádat rodiče, aby příště přihlašovali své ratolesti na turnaje opravdu včas. Děkuji.)

  Za U8 Albert

   
 • 22. 11. 16U10 ve Zbuzanech

   

  V sobotu 19.11. proběhl tradiční zimní turnaj ve Zbuzanech.

  Vzhledem ktomu, že nám onemocnělo pár kluků z U8, museli jsem naši účast v této kategorii zrušit. Michala jsme vyslali hrát za Spartu ve skupině A, kde se mu dařilo a Prokopa jsme povolali do týmu U10, kde byl jedním z nejlepších skládačů. Na turnaji se poprvé předvedla i Anička, která mezery ve znalostech pravidel vyplnila skvělým nasazením a zápalem pro hru a ve společnosti kluků obstála na jedničku.

   

  Individuální výkony musím pochválit u všech, kteří se zúčastnili. Jak už to bývá, některým jde lépe útočení a některým obrana. Velké problémy nám však stále dělá týmová hra. V obraně děláme zuby a rychlé protihráče nestihneme pokrýt a v útoku máme malou podporu hráče s balónem.

   

  Některé zápasy se nám povedly více, některé méně, ale doufejme, že radost ze hry přetrvá.  Uvidíme se na tréninku!

   
 • 03. 10. 16Domácí výhra nad rezervou Slavie

  Proti Slávii vítězně.

  V neděli 25.9. jsme na domácím hřišti přivítali rezervu Slávie. V silné sestavě jsme nastoupili do utkání s velkým odhodláním a dokázali jsme se prosadit hned na začátku. Ve 2. minutě skóroval O.Bělecký a po konverzi Zacharieva jsme vedli 7:0. Následujících 25 minut jsme se přetahovali se soupeřem o balón a hra se často přesouvala,ze strany na stranu,bez změny skóre. 29.minuta – po rojové akci dokázal dopravit míč do brankoviště vazač M.Mak a po konverzi Zacharieva bylo skóre 14:0. Do poločasu jsme dokázali změnit skóre už pouze jednou a to v 38.minutě,kdy se opět dokázal prosadit O.Bělecký hrající na první tříčtvrtce.Konverze byla úspěšná a v poločase bylo skóre 21:0

   

  Na začátku druhého poločasu měl stále soupeř dost síly a tak se následujících 15 minut hra přesouvala ze strany na stranu.

   

  Častá ztráta balónu byla zapříčiněna jednak dobrou obranou soupeře,ale také často naší chybou. V 56.minutě se po útočné akci dostal do brankoviště M.Juna a přiklepl balón.Konverze nebyla úspěšná a skóre bylo 26:0. V 61.minutě se prosadil zlepšující se J.Kašpárek hrající na pozici rváčka a po konverzi byl stav 33:0 Další změnu skóre přinesla 70.minuta,kdy při akci celého týmu přes celé hřiště stál na konci Zachariev,který po přihrávce od M.Lubase položil a skóre po následném prokopnutí bylo 40:0. Do konce utkání se skóre změnilo pouze jednou,a to v 74.minutě,kdy po rychle rozehraném trestném kopu Zachariev přihrál M.Ouředníkovi a ten položil poslední pětku utkání.Konverze byla proměněna a tak finální skóre bylo 47:0

   

  Následující kolo odehrajeme na hřišti stále se zlepšujícího RC Rakovník,který má silný roj a utkání nemůžeme brát na lehkou váhu.

   
 • 27. 09. 16Celostátní turnaje mládeže – Říčany a Praga

  Týmy U8 a U10 se po znovuobnovení mládežnických kategorií přihlásily na první celostátní turnaje, aby zejména získaly tolik potřebné herní zkušenosti. Celkové výsledky lze označit za povzbudivé a IURIDICA tak dala vědět, že se s ní musí do dalších soubojů vážně počítat.

   

  Na celostátní turnaj kategorie U8 do Říčan jsme vyslali několik hráčů z našeho týmu, které doplnili kluci z Říčan, kteří se nevešli do říčanské sestavy. Na těchto turnajích, jež jsou oproti regionálním turnajům pojaty více formálně, když se na nich zejména i vyhlašuje konečné pořadí a první tři týmy oceňují medailemi, je každý klub oprávněn postavit pouze jeden tým. Každý klub tak postaví to nejlepší co má. Zbylí hráči mohou doplnit jiné, zejména začínající kluby, jež se ještě potýkají s nedostatečnou hráčskou základnou.

   

  Naši a Říčanští kluci se v týmu rychle sehráli a nakonec vytvořili jeden kompaktní celek. V základní skupině jsme dokázali vyhrát nad Plzní, smolně remizovali se Spartou a vysoko prohráli s budoucím vítězem turnaje Tatrou. Horší skóre nás tak poslalo do skupiny "plate", kde jsme dokázali všechny zápasy vyhrát a kluci tak skončili na hezkém 6. místě z celkových devíti účastníků.

   

  Všichni hráči U8 odvedli skvělý výkon. Vyzdvihnout musíme především výkony dua Michal+Michal a nejmladšího Kuby, který získal pro tým spoustu míčů z osobních soubojů.

   

   

   

   

  Kategorie U10 nastoupila ke svému turnaji na Pragovce v týmu doplněném o hráče Petrovic a Slavie. Před turnajem bylo jasným cílem především co nejlépe prodat získané dovednosti a získat potřebné zkušenosti, když bylo zřejmé, že konkurence bude vysoká. Jak již bylo řečeno, každý klub postavil na tento turnaj v podstatě to nejlepší co má.

   

  V základní skupině tak náš tým podle očekávání podlehl favorizovaným týmům Slavie a Sparty, nicméně pouze jen velmi těsným rozdílem. První zápas proti Slavii byl z naší strany spíše defenzivně laděný, ovšem kluci a holky předváděli tak houževnatý výkon, že starší a zkušenější Slávisti se jen stěží prosazovali. V zápase se Spartou jsme v první půli dominovali, nedokázali jsme však položit a nakonec se miska vah převážila na stranu soupeře, který nám v závěru utkání položil dvě rychlé pětky a rozhodl o svém vítězství. Následoval zápas proti Přelouči, kde jsme po přesvědčivém výkonu slavili první vítězství. Skupinu jsme zakončili zdrcující prohrou s pozdějšími více mistry turnaje Říčanami.

   

  Hráči nicméně nesvěsili hlavy a ve skupině „plate“ hrané o konečné umístění, do které jsme si přinesli cenné 4 body za výsledky v základní skupině, svedli urputný souboj s Rakovníkem a Kralupami. První utkání skončilo prohrou o jednu pětku v závěru utkání, na kterou už jsme nenalezli odpověď. Druhý zápas skončil zaslouženou remízou, kdy obě družstva předvedly urputný zápal až do posledního hvizdu.

   

  Na tomto prvním celostátním turnaji jsme obsadili celkové 8. místo z desíti účastníků, což je výsledek na nováčka více než sympatický. Všichni hráči do zápasů dali vysoké nasazení a bojovnost, nicméně rezervy ještě někde jsou a zejména nedostatek koncentrace nás někdy stál zbytečné body. Zvláště vyzdvihnout je třeba výkon Franty, který patří stabilně k nejlepším hráčům.

   

  Závěrem bychom rádi poděkovali za vstřícnost a ochotu Petrovicím, Slavii a Říčanům, že posílili naše řady na těchto náročných turnajích.

   

  Tento víkend je herní pauza, a následující víkend opět pokračují regionální turnaje. U8 v Petrovicích a U10 v Babicích.

   

   

   
 • 20. 09. 16U8 v Plzni a U10 na Tatře

   V neděli 18.9. se odehrála další kola regionálních turnajů mládeže. V kategoriích U8 a U10 s naší účastí.

  U8 v Plzni

  Kluci se v Plzni nakonec sešli jenom v 6 a tak se nemuseli hádat, kdo zůstane na lavičce. Turnaj se nám povedl a přemožitele jsme našli pouze v utkání s domácími "Štěňaty", která dokázala hrát více týmově. Tahouny našeho týmu bylo duo Michal+Michal, kteří se postarali o většinu pětek našeho týmu. Mladší kluci zase pěkně bránili, když měl míč soupeř.  Poděkování patří všem zúčastněným a hlavnímu pořadateli RC Plzeň!

  Sestava ARC: Michal, Michal, Vojta, Kuba, Štěpán, Prokop a maskot Eliška

   

  U10 na Tatře

  Další turnaj si zahrál i náš tým U10. Tak jako jejich mladší kamarádi se nakonec sešli v 7 hráčích a každý tak měl jistotu, že si pořádně zahraje. Kluci bojovali o každý míč a hráli na plno až dokonce tak, jak se na správné ragbisty sluší a patři. Na turnaji zůstali neporaženi. Doufáme, že to bude potřebná motivace k další práci na tréninku v co největším počtu.

   

  Gratulujeme všem k týmovým i osobním výhrám v zápasech a těšíme se, že získané zkušenosti opět využijeme na trénincích. Ten další je již dnes od 18:00 na hřišti v Chrášťanech.

   
 • 13. 09. 16U8 v Rakovníku a U10 na Slavii

  U8 v Rakovníku

   

  Za velmi teplého a slunečného počasí se tuto neděli uskutečnil další ze série regionálních turnajů. Kategorii U8 tentokrát hostil na svém hřišti RC Rakovník. Náš tým nastoupil odhlodlán, leč od počátku oslaben, neb nám, vlivem absencí, chyběl do plného počtu jeden hráč. Museli jsme proto mužstvo doplnit o borce z jiných klubů. Přes tento handicap kluci (a zapůjčená dívka) vytvořili velmi kompaktní tým, který měl své lídry i své dříče.

  Předváděná hra byla velmi sympatická. Oproti předchozímu turnaji jsme sice neměli nad soupeři takovou převahu a utržili jsme i několik porážek. Nicméně obdržené body jsme dostávali téměř výhradně po individuálních akcích soupeře. Naopak náš tým ukázal, že dokáže i vzájemně kooperovat. Dokonce bylo k vidění i několik pěkný přihrávek! 

   

  Naší slabinou je sem tam malá snaha získávat a hrát míč, čímž se zbytečně dostáváme do defenzívy. Takže co zlepšovat víme a hurá na trénink!


  Prosíme rodiče, aby důsledně hlásili neúčast na turnajích! Je důležité dopředu vědět s kolika hráči turnaj obsadíme. Děkujeme RC Rakovník za velmi pěknou organizaci turnaje. Vše šlapalo jak má.

    

  U10 na Slavii

   

  První tři zápasy jsme trošku prospali a tak jsme se soupeři nakonec se stěstím třikrát remizovali 2:2. Kluci se však zápas od zápasu zlepšovali, začali si přihrávat, v roji měli navrch a z toho pokládali. Výborně zahrál velkej Kuba, ten když se rozběhl, tak ho dva nezastaví. Fanda nejvíc pětek a hezky skládal, ale to od něj už tak nějak očekáváme :)

   

  Všichni kluci se rvali o balon a kondičně zvládli všechny zápasy na jedničku, škoda toho pomalejšího rozjezdu.

   

  Musíme zapracovat na podpoře hráče s balónem a týmové spolupráci, někteří jsou v zápase ještě trochu ztracení, ale to vypilujeme na tréninku.

   

   

   
Celkem záznamů: 162
 
 
Omezit:
 
 
 
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...