Úvodní stránka» Mládež

Mládež

Během září 2016 probíhají náborové akce na vybraných školách v okolí klubu pro chlapce a dívky ve věku 6-11 let. Od září rovněž probíhají pravidelné tréninky na našem hřišti v Chrášťanech u Prahy. Přihlašovat se můžete již nyní, v případě dotazů kontaktujte trenéry.

Tréninky jsou každé úterý a čtvrtek před tréninkem Mužů od 18:00 do 19:30. (aktuální informace o trénincích jsou na hlavní stránce)

Děti jsou rozděleny do následujících věkových kategorií (PRO SEZÓNU 2016/2017):

OZNAČENÍ

NÁZEV KATEGORIE

ROK NAROZENÍ

U6

MINI

2013 a mladší

U8

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

2012 a 2011

U10

STARŠÍ PŘÍPRAVKY

2010 a 2009

U12

MLADŠÍ ŽÁCI

2008 a 2007

U14

STARŠÍ ŽÁCI

2006 a 2005

 

V ragby se přechází do vyšší kategorie v září, kdy začínají nové soutěže dle roku narození.

Ve výše uvedených kategoriích hrají ještě dívky a chlapci společně.

Proč dát své dítě na ragby?

Ragby hrají muži, ženy, chlapci a dívky po celém světě. Ragby je přitahuje pro svůj jedinečný charakter budování hodnot.

Ragby je specifickým sportem, ve kterém se uplatní hráči všech typů postav - rychlí, vysocí, malí, silní, apod. Každá pozice v ragby vyžaduje na hráčích specifické dovednosti. V ragby se přihrává rukama, kope, skládá a bojuje o míč. To vyžaduje zapojení celého těla.

Náš sport je postaven na principech přátelství, fair-play, respektu a týmové spolupráce. Každý hráč či hráčka ví, že tyto zásady jsou důležitější než vítězství nebo prohra.

Od prvních kroků se v ragby hráči a hráčky učí základy férovosti, radosti ze hry a respektování rozhodčích a soupeřů.

Co s sebou na trénink?

Na trénink na hřišti jsou vhodné kopačky a sportovní oblečení dle počasí (trenky, tričko/tepláky,bunda nebo mikina) . Ragby se hraje i za deště, a proto je potřeba mít toto na paměti. Když je sucho jsou vhodnou obuví i tenisky nebo turfy. U dětí nejsou povoleny kopačky s vyměnitelnými kolíky. Dále mohou mít děti chránič na zuby a helmu na hlavu. Viz obrázky.

 

 

helma helma2

zuby1 zuby2

 

Novinky z klubu

 
Další novinky...
 
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...
Klikněte pro více informací...